Poraz košarkašica Jumpera u Banovićima

Uokviru 12. kola bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper iz Zenice bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK RMU Banovići, aktuelnog šampiona. Početak u 18 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19). Utakmica je odigrana u SD u Banovićima. Pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana ekipa RMU Banovići, protiv debitanta u ligi, Jumpera.

Rezultat: ŽKK RMU Banovići – KK Jumper 77:51 (22:7), (19:12), (25:14), (11:18);

Sastav KK Jumper i postignuti poeni:
Amna Kahrić (cap) 12, Amila Kahriman 6, Amna Isaković 5, Arduana Delić 9, Adna Omerdić 4, Farah Đuherić 10, Dalila Bilić, Suana Bašić 3, Emira Šehić, Lamija Kahriman 2. (Trener Jasmin Efendić, pom. trener Vedran Kulalić);

Najefikasnije u ekipi RMU Banovići: Jovana Marković 19 p.+ 10 skokova, Dženita Ikanović 16 i Milica Zeljković 13 poena;
Kod Ekipe Jumper najefikasnije su bile Amna Kahrić 12, Farah Đuherić 10 i Arduana Delić 9 p.+ 11 skokova;

Domaće košarkašice, aktuelne šampionke, otvaraju utakmicu serijom od 5:0, zatim je 16:2, a na kraju prve četvrtine je plus 15 poena za RMU Banovići, 22:7.
U drugoj četvrtini ista slika, stalno povečanje prednosti domaćih, do plus 22 poena na poluvremenu, 41:19.
I kroz treću četvrtinu prednost domaćih se povećava do plus 33 poena, odnosno duplo više postignutih poena za domaće od zeničkog Jumpera, 66:33.
Posljednju četvrtinu odigrale su, gotovo, rezervne postave, tj. igračice sa manjom minutažom. Prednost domaćih je smanjena, jer su zadnju četvrtinu dobile gošće iz Zenice sa 11:18, pa je konačan rezultat plus 26 poena, 77:51 za aktuelne šampionke, RMU Banovići.
Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

U narednom 13.kolu košarkašice Jumpera su domaćini ekipi Feniks iz Banja Luke, lideru na tabeli.