FOTO: Poraz košarkašica Čelika u Areni od ŽKK Orlovi – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 16 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 12. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Orlovi iz Banja Luke.

Zasluženu i ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća, favorizovana ekipa Orlovi.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Orlovi  58:84  (11:25), (16:30), (13:15), (18:14);

Sudije su bile Nadija Pelja Baručija, Dženan Hasić, Ivan Jurić, a delegat Adis Delić;

Sastav ekipe Čelika, poeni:

Merjem Sinanović 4, Sajra Ćaić 2, Ivana Branzovski 19, Sedina Halimić (cap) 4, Ajša Mulić 10, Džejlana Indžić, Anida Čaušević 5, Emana Pašalić,  Almedina Ahmić 14. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ivana Branzovski 19, Almedina Ahmić 14 i Ajša Mulić 10 poena;

Kod Orlova najefikasnije su bile Anđela Gligić 23, Dragana Domuzin 17 i Darija Babić 16 poena;

Košarkašice Čelika poražene su od favorizovane ekipe Orlovi. Domaće košarkašice su igrale bez svoje dvije ponajbolje košarkašice, kapitena Nedžle Kovačević i Ajle Selimović, koje imaju lakše povrede i odmaraju se pred nadolazeće utakmice i koje su iznijele najveći teret u dosadašnjim utakmicama.

Gošće iz Banja Luke otvaraju utakmicu velikom serijom od 0:13 i do kraja prve četvrtine održavaju veliku prednost od 14 poena, 11:25, što je i rezultat prve četvrtine.

U drugoj četvrtini gotovo ista slika na terenu, početna serija od 0:8, da bi na poluvremenu bilo plus 28 poena za Orlove, 27:55.

U trećoj i četvrtoj četvrtini i gostujuća trenerica Dragana Svitlica dosta rotira i na terenu je rezervna postava, tako da je rezultat u ovim četvrtinama bio dosta izjednačem. Treća četvrtina je završena sa 13:15 i na kraju tri četvrtine utakmice je 40:70 za gošće. Domaće su najbolji rezultat postigle u zadnjoj četvrtini, koju su dobili sa 18:14, za konačnih 58:84 za Orlove.

Gošće iz Banja Luke su bile bolje u svim elementima igre i po statistici što i rezultat govori.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

KŽK Čelik je sada na omjeru od sedam pobjeda i četiri poraza.

U narednom 13.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi KK Igman – Istočna Ilidža.