Poraz košarkašica Čelika u derbiju u Trebinju

Poraz košarkašica Čelika u derbiju u Trebinju- Igrano u SD “Miloš Mrdić”  u Trebinju. Početak u 20 sati.

U utakmici 22. kola bh. košarkaške Lige 12 za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Leotar 03“ u Trebinju. Pobjedu u ovom derbi meču ostvarila je domaća ekipa Leotara i tako se revanširala Čeliku za poraz u Zenici u 11.kolu, 73:64.

Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama:

ŽKK „Leotar 03“ – KŽK Čelik BH Telecom  93:88 (25:25), (23:19), (18:21), (27:23);

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni:

Amna Isaković (cap) 17, Marina Ristić 19, Ajla Selimović 22, Zerina Kadić 14, Berina Mustafica 11, Ema Mačkić, Lamija Talić, Merjem Halač, Emina Zukić, Sanja Radulović 5, Emana Pašalić, Džejla Šestić. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 22, Marina Ristić 19 i Amna Isaković 17 poena.

Kod Leotara najefikasnije Jovana Milaković 25, Ksenija Kuzmanović 24 i Milica Daković 18 poena.

Kroz cijelu prvu četvrtinu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a četvrtina je završena neriješeno, 25:25.

Drugu četvrtinu bolje otvaraju košarkašice Čelika mini serijom od 0:6, a uzvraćaju domaće mini serijom od 6:0 i rezultat je 31:31. U narednom periodu ekipe se smjenjuju u vođstvu, ali u finišu domaće ostvaruju najveću prednost do tada, 48:41. Do poluvremena Čelik smanjuje na 48:44, što je i rezultat na poluvremenu.

Košarkašice Čelika odlično otvaraju treću četvrtinu serijom od 8:0 i rezultat je preokrenut na 48:52. Kasnije je bilo i 56:63 za Čelik, a treće četvrtina završena je rezultatom 18:21 za Čelik, te je rezultat 66:65 za Leotar nakon tri četvrtine utakmice.

U posljednjoj četvrtini ekipe se smjenjuju u vođstvu na tri minute do kraja, a onda domaće prave odlučujuću prednost, 89:82, i vođstvo su uspjele sačuvati do kraja. Konačan rezultat je 93:88 za Leotar.

KŽK Čelik BH Telecom je završio ligaški dio takmičenja na omjeru od 16 pobjeda 6 poraza, 38 bodova.

Rezultati 22.kola (posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja)