Ubjedljiva pobjeda košarkašica KK Jumper u Areni protiv Kozare u posljednjem kolu

U utakmici 22. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper Taurus bile su danas, 06.4.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK Kozara iz Bosanske Gradiške. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17,30 sati, pred oko 100 gledalaca. Ovo je posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper Taurus  i ŽKK Kozara,  ubjedljivu i zasluženu pobjedu ostvarile su domaće košarkašice Jumpera. I jesenas u Bosanskoj Gradišci pobjedio je Jumper sa 33:77.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK JUMPER TAURUS– ŽKK KOZARA 85:57 (30:12), (19:16), (12:12), (24:17);

Glavni sudija bio je Hasan Bajgorić, sudija 1 Esad Pelja, sudija 2 Namik Fočo, delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe KK Jumper Taurus, poeni:

Emira Šehić (cap) 2, Amna Kahrić 16, Elma Feukić 13, Almedina Ahmić 12, Adna Omerdić 8, Kanita Smajić 16, Lamija Bilić 5, Jelena Kapisoda, Sajra Huskanović 4, Ines Podojak 5, Hena Krehić 4. (Trener Eldar Durmić, pomoćni treneri Vedran Kulalić i Demir Mirza).

Dvocifrene kod ekipe KK Jumper: Amna Kahrić i Kanita Smajić po 16, Elma Feukić 13 i Almedina Ahmić 12 poena.

U ekipi ŽKK Kozara najefikasnije Katarina Pajić 18 i Jelena Tadić 14 poena.

Već nakon prve četvrtine pobjednik je bio odlučen, jer je već plus 18 poena za Jumper, 30:12. Do poluvremena je razlika još povećana i rezultat na poluvremenu je  49:28. Nakon treće četvrtine je ista razlika, 61:40, jer je 3.četvrtina završena neriješeno, 12:12. U posljednjoj četvrtini je 24:17 za domaće, pa je konačan rezultat 85:57 za Jumper, ubjedljivo i zasluženo..

Trener domaćih, Eldar Durmić, je dosta rotirao u današnjoj utakmici, tako da su sve igračice dobile priliku za nastup u ovoj utakmici i, gotovo, sve su se upisale u listu strijelaca. Sve igračice iz rostera obje ekipe su dobile priliku da nastupe u današnjoj utakmici.

KK Jumper Taurus je završio ligaški dio takmičenja na omjeru od 16 pobjeda, 6 poraza, 38 bodova.

Parovi 22.kola (posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja)