Poraz košarkaša OKK Čelik WWIN u Konjicu, po Zeničane kobna posljednja četvtina

Uokviru 21.kola A2 lige – regija Jug, sinoć, 06.4.2024.godine, od 20,30 sati u SD Konjic, odigrana je prvenstvena košarkaška utakmica između ekipe KK „Konjic“ i OKK “Čelik” WWIN iz Zenice, pred oko 100 gledalaca.

Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Konjica, nakon odlične igre u posljednjoj četvrtini.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama

KK “Konjic” – OKK “Čelik” WWIN  89:66 (19:23), (21:11), (21:27), (28:05);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Taib Begović 15, Džan Pirić 26, Adin Terzić 3, Emir Delibašić 12 poena + 10 skokova, Leo Šendula 6, Hamza Begagić 4, Tarik Huseinbegović, Ajdin Zejnirović, Meša Ekinović (cap), Mirza Bogilović.

(Trener Admir Hasić);

Dvocifreni u ekipi Čelika: Džan Pirić 26, Taib Begović 15, Emir Delibašić 12 poena + 10 skokova.

Kod ekipe Konjic najefikasniji: Emir Parcan 26 p.+17 skokova, Ajdin Bečirović 21 i Almin Novalić 12 p.

Utakmica je bila dosta zahtjevna i do zadnje četvrtine potpuno neizvjesna.

U prvom poluvremenu Čelik je imao vodstvo duži period, a u jednom trenutku, sredinom druge četvtine,

i prednost od 11 poena (21:32), ali se Konjic prije poluvremena uspio vratiti velikim preokretom i vezanim poenima, dobrom odbranom, te je na poluvremenu 6 poena prednosti za domaće (40:34).

Na kraju 3. četvrtine rezultat je bio izjednačen, 61:61. U posljednjoj četvtini, nošeni podrškom publike, Konjic je odigrao sjajnu četvrtinu. Jakom odbranom zadržali su Čelik na samo 5 postignutih poena, a postigli su 28 poena, za konačnih 89:66 za Konjic.

Ovim porazom košarkaši Čelika nisu uspjeli da se revanširaju ekipi Konjica za poraz u Zenici (51:74) u 10.kolu.

OKK Čelik WWIN u 21 utakmici ostvario je 11 pobjeda i 10 poraza, trenutno 5. mjesto sa 32 boda.

U narednom 22.kolu (posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja) OKK Čelik WWIN je domaćin ekipi KK „Lider 5“