Poraz košarkaša OKK Čelik WWIN u Ilijašu od Mladosti

Uokviru 16.kola A2 lige – regija Jug, juče, 03.3.2024.godine, u Ilijašu je odigrana prvenstvena košarkaška utakmica između ekipe KK “Mladost“ iz Ilijaša i OKK “Čelik” WWIN iz Zenice. Utakmica je odigrana pred oko 50 gledalaca. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa, KK Mladost.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama

KK “Mladost ” – OKK “Čelik” WWIN 110:80 (24:20), (28:20), (20:16), (29:24);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Asmir Đananović (cap) 21, Taib Begović 22, Hamza Begagić 10, Adin Terzić 10, Vedran Pojskić 9, Nadin Imamović, Tarik Huseinbegović, Ajdin Zejnirović 2, Meša Ekinović, Anel Selimagić, Mirza Bogilović 6. (Trener Admir Hasić);

Najefikasniji u ekipi Čelika: Taib Begović 22 i Asmir Džananović 21 poen.

Kod ekipe Mladosti najefikasniji: Benjamin Pepić 31, Bekir Kozadra 25 i Nedim Avdukić 21 poen.

U prvoj četvrtini, prilično, rezultatski izjednačena utakmica, završilo je sa 24:20 za domaće.

Drugu četvrtinu dobili su domaći sa 28:20, pa je na poluvremenu rezultat 52:40.

Treću četvrtinu dobija Mladost ubjedljivo sa 29:16, te je na kraju tri četvrtine utakmice plus 25 za domaće, 81:56. U posljednjoj četvrtini rezultat je bio 29:24 za konačnih plus 30 za ekipu Mladosti, 110:80.

Tako se košarkaši Čelika nisu uspjeli revanširati ekipi Mladosti za poraz u Zenici (71:78) u 5.kolu.

Presudila je bolja igra domaćih u svim segmentima igre, tako da je odnos indeksa korisnosti 142/64 za ekipu Mladosti.

Gotovo, svi košarkaši iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

OKK Čelik WWIN u 16 utakmica ostvario je 7 pobjeda i 9 poraza, sedmo mjesto sa 23 boda.

U narednom 17.kolu OKK Čelik WWIN je domaćin ekipi Iskre iz Bugojna.