A2 liga: Poraz KK Vukovi u Lukavcu

Uokviru 15. kola A2 lige, grupa Sjever, zenička ekipa KK Vukovi gostovala je, protekle nedjelje, u Lukavcu kod ekipe OKK Lukavac. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća, favorizovana ekipa OKK Lukavac.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK LUKAVAC – KK VUKOVI  84:69;  (21:17), (20:13), (26:18), (17:21);

Prvu četvrtinu dobila je domaća ekipa Lukavca sa 21:17, a drugu, ponovo domaća ekipa sa 20:13.

Na poluvremenu je 41:30 za Lukavčane. Treću četvrtinu ponovo dobijaju domaći  i to najubjedljivije, 26:18, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 67:48 za Lukavac. Posljednju četvrtinu dobili su Vukovi sa 17:21 i ublažili poraz na minus 15 poena, 84:69.

I jesenas u 6.kolu u Zenici, slavila je ekipa OKK Lukavac sa 56:70. Lukavčani su na omjeru od 14 pobjeda i jedan poraz, te vode „mrtvu“ trku za prvo mjesto sa ekipom Gradina Madi Tešanj sa istim omjerom.

-Nezadrživi u ekipi Lukavca bili su Sanjin- Adam Mujagić i Anis Nuhić sa sjajnim individualnim performansama, postigavši po 25 poena, objavili su na OKK Lukavac.

KK Vukovi sada su na omjeru od 8 pobjeda i 7 poraza, 23 boda, 5. mjesto u 15 odigranih utakmica.

Do kraja ligaškog dijela ostalo je još 3 kola.

U narednom 16.kolu KK Vukovi su domaćini ekipi KK Gračanica, koja je na omjeru od 9 pobjeda i šest poraza.