Poraz kadetkinja Kengura u polufinalu F4

Poraz kadetkinja Kengura u polufinalu F4 – Uokviru polufinala završnice F4 Lige mladih KSBiH- državno prvenstvo, koje se igra u dvorani Skenderija, kadetkinje KK Kengur igrale su danas 23.6. protiv vršnjakinja iz banjalučkog Mladog Krajišnika Feniksa. Nakon velike borbe pobjedu su ostvarile favorizovane i iskusnije Banjalučanke.

POLUFINALE KADETKINJE U-16

Rezultat: KK Kengur – KK Mladi Krajišnik Feniks 55:62 (14:17), (14:6), (15:23), (12:16);

Sastav ekipe KK Kengur, poeni, skokovi:
KENGUR: Amila Kahriman 4 p. + 7 skokova, Amna Isaković 20, Elma Mahmić, Suana Bašić 9 p.+13 skokova, Sajra Čaić, Lamija Kahriman 2, Ajna Pandža 5, Ajna Nesimovi, Nejra Zejnirović, Emina Pašanbegović, Hena Spahić 9 poena +7 skokova +6 asistencija, Alejna Sivac 6 p. +16 skokova. (Trener Jasmin Efendić);

Nakon prvog poluvremena bilo je 28:23 za Kengur, a nakon treće četvrtine 43:46 za Mladi Krajišnik.

Mlada Hena Spahić, jedna od najboljih kadetkinja Kengura, dobila je petu-isključujuću ličnu u 32.minuti, što je umanjilo šanse Kengura da do kraja pokuša ostvariti pobjedu nad iskusnim Banjalučankama.

U zadnjoj četvrtini Zeničanke su se primakle na tri poena zaostatka (53:56) na 3,27 minuta do kraja, ali nakon toga Mladi Krajišnik povećava prednost za konačnih 55:62.

Najbolji učinak kod Kengura imale su Amna Isaković sa 20 poena, Suana Bašić 9 poena i 13 skokova, Hena Spahić 9 poena, 7 skokova i 6 asistencija za 27 minuta provedenih u igri, te Alejna Sivac sa 6 poena i 16 skokova.

I pored poraza kadetkinje Kengura ostvarile su veliki uspjeh plasmanom u završnicu F4 za prvaka BiH.