Jedna pobjeda i dva poraza zeničkih ekipa u polufinalu F4

Jedna pobjeda i dva poraza zeničkih ekipa u polufinalu F4 – Uokviru polufinala završnice F4 Lige mladih KSBiH- državno prvenstvo, koje se igra u dvorani Skenderija, danas 23.6. još tri zeničke selekcije su igrale svoje polufinalne utakmice (u popodnevnom terminu kadetkinje Kengura su poražene sa 55:62 od Mladog Krajišnika  -link https://www.zenicablog.com/poraz-kadetkinja-kengura-u-polufinalu-f4/ ).

Jedinu pobjedu od zeničkih ekipa ostvarile su juniorke KŽK Čelik, dok su poraze zabilježili juniori Čelika i kadeti Abecede.
Donosimo rezultate zeničkih ekipa, najbolje strijelce, skokove…:

JUNIORKE U-18

Čelik – Livno 55:50 (11:6), (12:11), (17:24), (15:9);
(Amina Ćehajić, double –double učinak od 18 poena i 11 skokova, Amna Kahrić 17 poena +9 skokova +5 asistencija, Mejrema Bučuk 4 poena +13 skokova, Eni Nizamić 2 poena +7 skokova za juniorke Čelika).

Dosta neizvjesna utakmica. Nakon prvog poluvremena bilo je 23:17 za Čelik, a nakon treće četvrtine 40:41 za Livno. U zadnjoj dionici vođena je velika borba. Na 3,19 minuta bilo je 51:50 za Zeničanke, ali su, do kraja utakmice, poene za Čelik postigle Amna Kahrić i Amina Ćehajić za konačnih 55:51 za Čelik.
Zaslužen plasman u finale ove perspektivne zeničke ekipe.

JUNIORI U-18
Čelik – Igokea 72:98 (22:29), (14:30), (14:21), (22:18);

Najbolji kod Čelika bili su Imran Porča sa 27 poena i 8 skokova, Ahmet Begić 19 poena i 6 skokova, te Harun Alić 11 poena za juniore Čelika.
Sigurna pobjeda favorizovane ekipe Igokea iz Aleksandrovca. Čini se da je presudila ogromna razlika u skokovima, 55 skokova je imala ekipa Igokea, naspram 22 skoka ekipe Čelika, što je dalo ekipi iz Aleksandrovca 33 napada više.

Nakon prvog poluvremena bilo je 36:59, a nakon tri četvrtine utakmice 50:80 za Aleksandrovčane, te konačno 72:98 za Igokeu.
U ekipi Igokea dva igrača imala su double-double učinak i to D.Ilić sa 27 poena i 14 skokova, te A.Janković sa 22 poena i 16 skokova +8 asistencija.
Igokea će igrati u finalu protiv sarajevske ekipe KK Koš, koja je pobjedila gradskog rivala Spars sa 68:64.

KADETI U-16
Abeceda – Rookie 68:91 (12:20), (13:27), (23:23), (20:21);

Najbolji kod Abecede A.Zec sa 22 poena, A.Gazić 15, R.Hamzić 11 poena i 6 skokova, te D. Ćuković sa 8 poena, 13 skokova i 5 asistencija za kadete Abecede.

Utakmica je odlučena u prvom poluvremenu, rezultat je bio 25:47 za Banjalučane. U drugom poluvremenu ravnopravna utakmica, treća četvrtina 23:23, a zadnja 20:21 za Rookie, za konačnih 68:91 za Rookie.

Skokovi 55:38 za Banjalučane, a trojke 8:5 za Abecedu.