Poraz bh.kadeta nakon produžetaka

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je prvi poraz na turniru u Turskoj (grad Konya). Izabranici Emira Halimića danas su poraženi, nakon produžetka, od reprezentacije Turske, domaćina turnira. REZULTAT: BIH – TURSKA 64:68 (59:59) (23:11), (14:7), (12:23), (10:18), (5:9); Nakon pobjeda protiv Njemačke, Srbije i Kine, naši kadeti zabilježili su i prvi poraz i to protiv domaćina turnira, kadeta Turske.

U prvim minutama utakmice igra se koš za koš do rezultata 13:10. Nakon toga naši momci prave seriju od 10:0 i rezultat je 23:10, odnosno na kraju prve dionice je 23:11. Drugu dionicu bolje otvaraju naši i idu na +19 poena (30:11). Do kraja ove dionice naši održavaju veliku prednost i na odmor se odlazi sa +19 poena (37:18).  Početkom 3.dionice već je + 20 poena za BiH (41:21), ali onda Turci prave seriju od 0:10 i našu prednost su raspolovili (41:31). Ovu dionicu dobili su kadeti Turske sa 12:23 i na kraju treće dionice opasno se približili na samo 8 poena (49:41).
U zadnih 5 minuta viđena je velika drama, jer je prednost naših stalno iznosila samo od 1 do 3 poena, da bi Turci u zadnjoj sekundi izjednačili na 59:59 i otišlo se u produžetak od 5 minuta. Naši su ispustili veliku prednost od 20 poena, koje su imali na početku treće dionice. U produžetku su se bolje snašli Turci i dobili produžetak sa 5:9, za konačnih 64:68.

Sastav BiH, strijelci:
Bosna i Hercegovina: Kovačević, Stojišić 3, Bačvić, Sabljić, Burko, Kočić, Sikiraš 24, Ćerkezović 8, Čampara 13, Musa 13, Mirković 2 i Ovčina 1

U grupnoj fazi turnira naši momci igrat će još sa Italijom u srijedu (grupa A). Turska igra sa Srbijom u petom, zadnjem kolu grupne faze. U grupi B selekcija Francuske je nakon 4 kola grupne faze bez poraza