BIH bolja i od Kine

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je i treću pobjedu na turniru u Turskoj (grad Konya). Izabranici Emira Halimića su porazili reprezentaciju Kine.

REZULTAT: BIH – KINA 75:67 (21:16), (22:14), (17:23), (15:14);

Nakon pobjeda protiv Njemačke i Srbije naši kadeti zabilježili su pobjedu i protiv Kine.
Odlično smo otvorili utakmicu i odmah u startu nametnuli svoj ritam igre. Naša reprezentacija je igrala raznovrsno u napadu i na poluvremenu smo već imali Musu sa 11 poena i 7 asistencija.
Sredinom druge dionice naši su imali i +18 poena, ali se na poluvrijeme otišlo sa +13 poena (43:30).
Kina je u trećoj četvrtini meča napravila preokret. Uspjeli su da povedu rezultatom 52:53 na 2,26 minuta do kraja treće četvrtine, ali su naši momci ponovo napravili preokret i na kraju treće dionice bilo je 60:53.

Na početku zadnje dionice Kinezi se ponovo približavaju na 61:60, jer je naša ekipa postigla samo 1 poen za 4,5 minute. Međutim, naši momci ponovo preuzimaju igru i povećavaju vođstvo i na 10 poena (70:60) i (73:63). Do kraja smo rutinski sačuvali prednost i zabilježili treći trijumf. Predvodio nas je i danas odlični Džanan Musa sa 26 poena i 8 asistencija, dok je Sani Čampara imao 18 poena i 7 skokova. Njegoš Sikiraš je ubacio 11 poena i dodao 16 skokova. Na drugoj strani najbolju partiju je pružio Huang sa 16 poena, dok je Wang postigao 15.
Sastav BiH, strijelci, skokovi, asistencije:
Bosna i Hercegovina: Kovačević 3, Stojšić, Bačvić, Sabljić, Burko 7, Kočić 1, Sikiraš 11 (16 skokova), Čerkezović 9, Čampara 18 (7 skokova), Musa 26 (8 asistencija), Mirković, Ovčina.(Selektor Emir Halimić);

U grupnoj fazi turnira naši momci igrat će još sa Turskom (utorak) i Italijom u srijedu (grupa A).

Sve čestitke selektoru Emiru Halimiću i njegovim izabranicima na trećoj uzastopnoj pobjedi na ovom jakom turniru u Turskoj i od sportske redakcije Zenicabloga.