A2 liga: Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik WWIN u Areni

Uokviru 22. kola A2 lige, grupa Jug, ekipa OKK Čelik WWIN ugostila je danas, 13.4.2024.godine, ekipu KK „Lider 5“ iz Mostara u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović”, centralni teren, pred oko 50 gledalaca.

Ovo je posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja u A2 ligi, grupa Jug.

Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je ekipa zeničkog Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK Čelik WWIN – KK „LIDER 5“  94:63 (17:18), (28:12), (22:17), (27:16);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Asmir Džananović (cap) 8, Taib Begović 9, Džan Pirić 20, Adin Terzić 11, Mirza  Bogilović 15 p. + 10 skokova, Hamza Begagić 16, Tarik Huseinbegović, Ajdin Zejnirović 8, Anel Selimagić, Vedran Pojskić, Leo Šendula 7. (Trener Admir Hasić);

Dvocifreni kod OKK Čelik bili su Džan Pirić 20, Hamza Begagić 16, Mirza Bogilović 15 poena + 10 skokova (double-double učinak) i Adin Terzić 11 poena.

Kod ekipe „Lider 5“ prvi strijelci Omar Oglić 23 i Danis Kurtović 16 poena.

OKK Čelik WWIN, u povratničkoj sezoni seniora, nakon dvije godine, bio je domaćin ekipi „Lider 5“ iz  Mostara i zabilježio je ubjedljivu pobjedu i tako su ostvarili i drugu pobjedu nad ovom ekipom u prvenstvu. Naime, jesenas u 11. kolu Čelik je pobjedio ekipu „Lider 5“ na gostovanju sa 50:76.

U današnjoj utakmici, samo u prvoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu u dosta ravnopravnoj četvrtini, koju su dobili gosti sa minimalnih 17:18.

Odmah na početku druge četvrtine domaći su preokrenuli rezultat i do kraja utakmice više nisu ispuštali vođstvo. U drugom dijelu druge četvrtine domaći su stvorili osjetnu prednost, pa je rezultat na poluvremenu 45:30 za Čelik. Ovu četvrtinu Čelik je dobio sa 28:12.

U trećoj četvrtini domaći su još povečali prednost na plus 20 i rezultat nakon tri četvrtine utakmice je 67:47.

Trener Čelika, Admir Hasić, u posljednjoj četvrtini je pružio šansu i ostalim igračima sa manjom minutažom, a inače dosta je rotirao u današnjem meču. Posljednu četvrtinu domaći su dobili sa 27:16 za konačnih, ubjedljivih i potpuno zasluženih plus 31 poen, 94:63. Indeks korisnosti ekipa 113 / 47 govori da su domaći nadigrali goste iz Mostara u svim segmentima igre.

Svi košarkaši iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe u današnjem meču

OKK Čelik WWIN je završio sezonu na omjeru od 12 pobjeda i 10 poraza, 34 boda u 22 odigrane utakmice.