Pobjeda košarkašica KK Jumper u Areni protiv Mladog Krajišnika, šesta pobjeda u nizu

U utakmici 20. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su večeras, 23.3.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK Mladi Krajišnik iz Banja Luke. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 20,15 sati, pred oko 230 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper i ŽKK Mladi Krajišnik, zasluženu pobjedu ostvarile su domaće košarkašice Jumpera, šestu pobjedu u nizu. I jesenas u Banjoj Luci pobjedio je Jumper sa 51:58.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK JUMPER TAURUS– ŽKK MLADI KRAJIŠNIK  85:73  (20:12), (22:25), (16:22), (27:14);

Glavni sudija Esad Pelja, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Amer Bambur, delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe KK Jumper Taurus, poeni:

Amna Kahrić 9, Elma Feukić 6, Almedina Ahmić 10 poena i 12 skokova, Jelena Kapisoda 26, Aleksandra Begenešić 19, Emira Šehić (cap) 2, Kanita Smajić 6, Lamija Bilić, Adna Omerdić 4, Sajra Huskanović, Ines Podojak 3, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pooćni trener Vedran Kulalić).

Dvocifrene kod ekipe KK Jumper: Jelena Kapisoda 26, Aleksandra Begenešić 19 i Almedina Ahmić 10 poena i 12 skokova (učinak double-double).

U ekipi ŽKK Mladi Krajišnik najefikasnije Jovana Lukić 27, Sonja Devura 14 i Sonja Miljević 11 poena.

Od prvih minuta prednost domaće ekipe Jumper, 6:0, 9:2, 18:12, a četvrtina je završila sa 20:12 za Jumper.

Kroz drugu četvrtinu domaće košarkašice održavaju prednost, povećavaju je na plus 11 (37:26) i (39:28), da bi u finišu gošće iz Banja Luke smanjile prednost domaćih na plus pet poena, 42:37, što je i rezultat prvog poluvremena.

U trećoj četvrtini dosta oscilacija u rezultatu. Gošće su izjednačile u dva navrata, 51:51 i 54:54, ponovna prednost domaćih, 58:54, a onda u samom finišu gošće preokreću rezultat mini serijom od 0:5 i rezultat je 58:59 na kraju treće četvrtine, prvo vođstvo gošći iz Banja Luke.

Na početku posljednje četvrtine gošće postižu dva poena i imaju vođstvo od 58:61. Sada slijedi dobra igra Jumperica, koje ostvaruju najveće vođstvo na utakmici od plus 13 poena, 77:64, a završilo je sa plus 12 poena za Jumper, 85:73. Posljednju četvrtinu Jumper je dobio sa 27:14.

Trener Durmić je dosta rotirao u večerašnjoj utakmici, tako da je većina igračica dobila priliku za nastup u ovoj utakmici.

KK Jumper je sada na omjeru od 15 pobjeda, 5 poraza, 35 bodova.

U narednom, 21.kolu košarkašice KK Jumper gostuju kod ekipe ŽKK „Zrinjski 2010“ iz Mostara.

Parovi 20.kola (9. kolo drugog dijela prvenstva)