A2 liga: Poraz KK Vukovi u Areni od lidera na tabeli

Uokviru 18. kola A2 lige, grupa Sjever, zenička ekipa KK Vukovi ugostila je danas, 24.3.2024.godine, ekipu KK Gradina iz Tešnja u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović”, „C“ teren, pred oko 100 gledalaca.

Pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana, gostujuća ekipa KK Gradina Tešanj.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK VUKOVI – KK GRADINA TEŠANJ 76:83  (22:28), (9:23), (24:19), (21:13);

Sastav ekipe KK Vukovi:

D.Matković, D.Bilić, I.Hrnjičević, A.Sofić, T.Abaz, A.Hodžić, K Đuzel, A.Dedović, A.Vidović, D.Horić, I.Pašić, T.Duranović (cap); (Trener Edin Skejić, pom trener Harun Čolić);

Najefikasniji kod Vukova: T. Duranovič 21, D. Horić 17, A. Dedović 15, A. Hodžić 9 i I. Pašić 8 poena.

Sudije su bili: Esad Pelja, Dženan Hasić i Amer Bambur (svi iz Zenice);

U prvoj četvrtini više grešaka domaćih i dosta promašaja i ovu četvrtinu dobili su gosti iz Tešnja sa 22:28.

Kroz drugu četvrtinu vidjeli smo odličnu igru lidera na tabeli, Gradine i dosta promašaja domaćih, što je rezultiralo visokim rezultatom u ovoj četvrtini 9:29, pa je na poluvremenu 20 poena prednosti za goste, 31:51. Treću četvrtinu dobili su domaći sa 24:19 i smanjili su prednost gostiju na  minus 15 poena, 55:70.

Posljednju četvrtinu domaći su odigrali agresivno, ali opet sa dosta promašaja u zicer pozicijama.

Na minut i 30 sekundi prije završetka utakmice smanjili su prednost gostiju na pet poena zaostatka (73:78), ali to je bilo sve od domaćih i gosti su do kraja rutinski sačuvali prednost za konačnih i zasluženih 76:83.

KK Vukovi su završili ligaški dio takmičenja na omjeru od 9 pobjeda i 9 poraza, 25 (-1) bodova u 18 odigranih utakmica.

Harun Čolić, službeni predstavnik, predsjednik i osnivač kluba, kaže da je zadovoljan sa debitanskom sezonom seniorskog tima KK Vukovi. Zahvalio se  roditeljima i sponzorima, bez kojih ne bi mogli “izgurati” sezonu.

-Napravili smo iskorak sa seniorskim timom. U ekipi su sve zenička djeca. U klubu svi rade volonterski. Naši volonteri, jer kako drugačije nazvati momke, koji su ove godine besplatno branili boje našeg kluba i predstavljali grad Zenicu na najbolji mogući način -, kazao je Čolić na jednom pressu, nedavno.

KK Gradina Tešanj je šampion regularnog dijela A2 Lige BiH, Sjever i da će kao domaćini organizovati završni turnir Final Four za ulazak u A1 Ligu BiH. U sezoni sa 17 pobjeda i samo jednim porazom ovo je zaista veliki uspjeh košarkaša iz Tešnja.