A2 liga: Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik WWIN u Areni

Uokviru 19. kola A2 lige, grupa Jug, ekipa OKK Čelik WWIN ugostila je danas, 23.3.2024.godine, ekipu KK „Akademija J&A“ iz Blagaja u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović”, centralni teren, pred oko 100 gledalaca. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je ekipa zeničkog Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK Čelik WWIN – KK „AKADEMIJA J&A“  95:65  (24:17), (26:21), (20:16), (25:11);

Sudije su bili: Dženan Hasić, Faris Džampo i Anida Ćorović, delegat Nedžad Mulić.

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Asmir Džananović (cap) 8, Taib Begović 9, Džan Pirić 23, Hamza Begagić 10, Emin Delibašić 15, Tarik Huseinbegović 2, Ajdin Zejnirović 13, Meša Ekinović 1, Anel Selimagić 2, Mirza  Bogilović 12.

(Trener Admir Hasić, pomoćni trener Armin Smajlović).

Dvocifreni kod OKK Čelik bili su Džan Pirić 23, Emin Delibašić 15, Ajdin Zejnirović, 13, Leo Šendula 12 i Hamza Begagić 10 poena.

Kod Akademije prvi strijelci su bili: D.Avdić 24, D.Plosko 13 i T.Eminović 12 poena.

OKK Čelik WWIN, u povratničkoj sezoni seniora, nakon dvije godine, bio je domaćin ekipi Akademija J&A iz Blagaja kod Mostara i zabilježio je ubjedljivu pobjedu i tako ostvarili i drugu pobjedu nad ovom ekipom u prvenstvu. Naime, jesenas je Čelik pobjedio Akademiju na gostovanju sa 81:84.

Zaslužena i ubjedljiva pobjeda košarkaša Čelika što se vidi i na zbiru indeksnih poena za ekipe, 123/56 u korist Čelika.

Od prve minute košarkaši Čelika ostvaruju prednost, a gosti su zabilježili samo tri puta neriješen rezultat, 2:2, 4:4 i 15:15, a sve ostalo vrijeme u vođstvu su domaći igrači Čelika. Nakon prve četvrtine je 24:17, a na poluvremenu 50:38 za Čelik. Treću četvrtinu ponovo su dobili domaći košarkaši, 20:16, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 70:54. Posljednju četvrtinu domaći su dobili najubjedljivije, 25:11, te je na na kraju utakmice zasluženih plus 30 poena za Čelik, 95:65.

Svi košarkaši iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe u današnjem meču i svi su se upisali u listu strijelaca.

OKK Čelik WWIN je sada na omjeru od 10 pobjeda i 9 poraza, 29 bodova u 19 odigranih utakmica.

KK Akademija J&A sada ima skor od 7 pobjeda i 12 poraza, 8.mjesto, 26 bodova.

U narednom 20.kolu OKK Čelik WWIN gostuje ekipi KK Ilidža.