Pobjeda košarkašica Čelika u Areni protiv „Leotara 03“

U zaostaloj utakmici iz prvog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice Čelika su bile danas, 28.10.2021.godine, domaćini ekipi ŽKK Leotar 03 iz Trebinja. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 18 sati. Zasluženu pobjedu u ovom meču prvog kola ostvarila je domaća ekipa Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK „Leotar 03“ 85:66  (25:11), (23:18), (27:21), (10:16);

Utakmicu u Zenici su sudili Ivan Jurić, Senadin Šehović i Ilija Mišura, delegat Aco Okuka;

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Anida Čaušević 8, Adna Omerdić 17, Ajla Selimović (cap) 25 p.+11 skokova, Almedina Ahmić 10, Suana Bašić 6, Džejlana Indžić 2, Emira Šehić 2, Dalila Bilić 11, Emana Pašalić 4, Arduana Delić, Sajra Huskanović, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković, pom.trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Ajla Selimović sa 25 poena + 11 skokova, Adna Omerdić 17, Dalila Bilić 11, Almedina Ahmić 10 poena;

Kod Leotara 03 najefikasnije su bile Zorica Gudelj i Kristina Puica sa po 16 poena;

Večaras u zeničkoj Areni viđena je dobra i prava prvenstvena utakmica između starih rivala Čelika i Leotara iz Trebinja. Zeničanke su bile bolje večeras i zasluženo su slavile.

Prvu četvrtinu dobile su domaće košarkašice sa 23:11, a imale su vođstvo od prve minute, a drugu četvrtinu sa 23:18 i na poluvremenu je bilo 48:29 za Zeničanke. U prvom poluvremenu kod Čelika se istakla kapiten Ajla Selimović sa 21 poen.

Treću četvrtinu ponovo dobijaju domaće košarkašice sa 27:21, što je na kraju tri četvrtine utakmice vođstvo od 25 poena prednosti za Čelik (75:50).

U zadnjoj dionici dosta ravnopravna utakmica, domaće su rutinski privele utakmicu kraju nakon solidnog vođstva tokom cijele utakmice, za konačnih i zasluženih 85:66.

Kod Čelika sa double-double učinkom bila je Ajla Selimović sa 25 poena i 11 skokova.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile se priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

U narednom 3.kolu košarkašice Čelika su domaćini, ove subote od 19 sati, ekipi KK Lavovi iz Brčkog.