Pobjeda košarkašica Čelika u Areni protiv KK Lavovi iz Brčkog

U utakmici trećeg kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice Čelika su bile danas, 30.10.2021.godine, domaćini ekipi KK Lavovi iz Brčkog. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici. Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – KK Lavovi  75:59  (17:22), (23:14), (21:14), (14:9);

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Dalila Bilić 14, Adna Omerdić 20, Ajla Selimović (cap) 18 p.+10 skokova, Almedina Ahmić 8, Arduana Delić 11, Džejlana Indžić, Anida Čaušević 2, Emira Šehić, Emana Pašalić, Ema Mačkić, Suana Bašić 2, Sajra Huskanović, (Trener Armel Mujaković, pom.trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Adna Omerdić sa 20, Ajla Selimović 18 poena + 10 skokova, Dalila Bilić 14, Arduana Delić 11 poena;

Kod Lavova najefikasnije su bile Mirena Halilović 15, Ines Babić 13 i Jelena Lazarević 10 poena.

Zeničanke su bile bolje i zasluženo su slavile u večerašnjoj utakmici. U prvoj četvrtini gošće iz Brčkog imaju vođstvo tokom cijele četvrtine, bilo je i plus devet poena (10:19), a završilo je sa 17:22 za KK Lavovi. Prvo vođstvo Čelika je u trećoj minuti druge četvrtine, 24:23, koje više nisu ispuštali do kraja utakmice. Na poluvremenu je 40:36, a u 25 minuti i najveće vođsvo domaćih od plus 21 poen (60:39). Nakon treće četvrtine je 61:50 za Čelik.

U zadnjoj četvrtini je bilo najmanje koševa, jer su šansu dobile igračice sa manjom minutažom, 14:9 za Čelik, domaće su rutinski privele utakmicu kraju za konačnih i zasluženih 75:59.

Kod Čelika sa double-double učinkom bila je Ajla Selimović sa 18 poena i 10 skokova.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile se priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

U narednom 4.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi ŽKK Jedinstvo iz Tuzle.