Poraz košarkaša Čelika na gostovanju u Mrkonjić Gradu

U zaostaloj utakmici iz 1. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2021/2022. košarkaši OKK Čelik bili su juče, 27.10.2021.godine, na gostovanju u Mrkonjić Gradu kod ekipe KK Mladost. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani Mrkonjić Grad. Pobjedu u ovom meču ostvarili su domaći košarkaši Mladosti.

Konačan rezultat:

KK Mladost – OKK Čelik  87:76  (26:17), (18:15), (17:23), (26:21);

Sudije su bili Nermin Nikšić, Vladimir Marić i Danijel Vlaho, a delegat Aco Okuka;

Sastav ekipe OKK Čelik, poeni:

Benjamin Bajramović, Haris Dedajić, Haris Ćurevac 12, Nedim Buza 28, Milivoje Božović (cap) 12 p.+ 14 skokova, Kristijan Tomić, Dino Merdanović, Anes Podojak, Ranko Križanović 14, Emir Čerkezović 4, Stefan Simanić 6; (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Nedim Buza 28, Ranko Križanović 14, Milivoje Božović 12 p. + 14 skokova i Haris Ćurevac 12 poena.

Kod Mladosti koševe su postigli Nemanja Kapetanović 23, David Maran 19, Miljan Marković 16, Nemanja Milošević 13, Gojko Sudžum (cap) 12 i Dejan Ćup 4 poena.

Košarkaši Mladosti došli su do pobjede u zaostalom prvenstvenom duelu iz prvog kola protiv zeničkog Čelika rezultatom 87:76.

Dvocifrenu prednost domaćin je stekao u prvom poluvremenu 44:32. Zeničani su odigrali nešto bolje treću četvrtinu, koju su i dobili sa 17:23 i u kojoj su prišli na minus šest poena (59:53), te na kraju treće četvrtine (61:55). U zadnjoj četvrtini Mladost je ponovo otišla na dvocifrenu prednost za konačnih 87:76.

Mladost je održavala dvocifrenu razliku većim dijelom utakmice i zasluženo došla do pobjede.

U ekipi Čelika najbolji je bio Nedim Buza sa 28 postignutih poena i indeksom korisnosti 29, najbolji indeks na utakmici.

U izjavi za medije, na kraju utakmice, trener Čelika Josip Pandža ističe apsolutno zasluženu pobjedu Mladosti, koja je imala vođstvo tokom cijele utakmice od početnih 11:2, pa do kraja utakmice. Čelik je najbliže prišao na minus šest poena zaostatka. Kaže da su slabo odigrali prve dvije utakmice u prvenstvu, sa lošom odbranom i puno izgubljenih lopti u napadu. Nakon ova dva uzastopna poraza planira održati sastanak da vidi u kojem smjeru će dalje u nastavku prvenstva.

U narednom 3.kolu OKK Čelik gostuje kod ekipe KK Borac iz Banja Luke, subota 30.10.prema rasporedu sa OKK Čelik.