Poraz košarkaša Čelika od Borca u Banjoj Luci

U utakmici 3. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2021/2022. košarkaši OKK Čelik bili su večeras, 31.10.2021.godine, na gostovanju u Banjoj Luci kod ekipe KK Borac. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani Borik. Pobjedu u ovom meču ostvarili su domaći košarkaši Borca.

Konačan rezultat: KK Borac – OKK Čelik  65:57  (10:16), (20:13), (22:18), (13:10);

Sudije su bili Haris Bijedić, Tarik Nikšić i Samir Kadrić, a delegat Zoran Mejić;

Sastav ekipe OKK Čelik i poeni: Haris Dedajić 3, Haris Ćurevac 17, Nedim Buza 7, Milivoje Božović (cap) 13, Stefan Simanić 6, Kristijan Tomić, Benjamin Bajramović, Dino Merdanović, Anes Podojak 2, Ranko Križanović 5, Emir Čerkezović 4; (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);     U ekipi Čelika dvocifreni su bili Haris Ćurevac sa 17 i Milivoje Božović sa 13 poena; Kod Borca najefikasniji Diante Baldwin 15 i Draško Knežević 11 poena;

Košarkaši Borca došli su do domaće pobjede u prvenstvenom duelu 3. kola protiv zeničkog Čelika rezultatom. Čelik odlično otvara utakmicu velikom serijom od 0:12 i cijelu prvu četvrtinu ima vođstvo koje je na kraju prve četvrtine bilo 10:16 za Čelik. Domaći košarkaši u drugoj četvrtini stižu vođstvo Čelika i u 27. minuti je 26:26, preokrenuli su rezultat, te drugu četvrtinu uzvraćaju Čeliku vođstvom od 30:29. Domaći košarkaši, do kraja utakmice, više nisu ispuštali vođstvo. Drugu četvrtinu Borac je dobio sa 20:13.

U trećoj četvrtini domaći povećavaju prednost i na plus 11 poena (45:34), a na kraju treće četvrine je 52:47. I zadnju četvrtinu bolje su odigrali domaći košarkaši, rješili je u svoju korist sa 13:10 za konačnih i zasluženih 65:57 za Borac. U narednom 4.kolu OKK Čelik je slobodan.