Pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad ekipom RMU Banovići

U utakmici 19. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su večeras, 16.3.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK RMU Banovići. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 20 sati, pred oko 100 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom, trostrukih šampionki BiH i bivših trostrukih šampionki BiH, ŽKK RMU Banovići, pobjedu su ostvarile domaće košarkašice Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK RMU Banovići  68:64 (19:19), (23:17), (14:14), (12:14);

Glavni sudija bio je Hasan Bajgorić, sudija 1 Esad Pelja, sudija 2 Faris Džampo, delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe Čelika, strijelci:

Amna Isaković (cap) 9, Marina Ristić 4, Ajla Selimović 23, Zerina Kadić 15, Berina Mustafica 11, Ema Mačkić, Lamija Talić, Merjem Halač, Emina Zukić, Sanja Radulović 6, Emana Pašalić, Džejla Šestić. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 23, Zerina Kadić 15 i Berina Mustafica 11 poena.

Kod RMU Banovići najefikasnije Iolanda Cossa 22, te Ajla Ikanović i  Anđela Šipka po 19 poena.

Početno vođstvo gošći iz Banovića sa 0:3, a nakon toga 6:3 za domaće. U ostatku četvrtine, uglavnom, vođstvo Čelika, a na kraju četvrtine neriješeno 19:19.

Drugu četvrtinu domaće otvaraju serijom od 9:0 i rezultat je 28:19. Kasnije je bilo i 34:22, a završilo je 42:36 na poluvremenu, za Čelik. Drugu četvrinu Čelik je dobio sa 23:17.

U trećoj četvrtini dosta izjednačena borba, a četvrtina je završila neriješeno 14:14, pa je prednost za Čelik kao i na poluvremenu, 56:50.

Posljednju četvtinu bolje otvaraju gošće iz Banovića serijom od 0:9 i rezultat je preokrenut, 56:59 za banoviće. Međutim, domaće se konsoliduju i vraćaju prednost. U posljednje četiri minute vođstvo Čelika se kreće od jedan do četiri poena i utakmica završava sa četiri poena prednosti za Čelik, 68:64.

I jesenas u Banovićima, u 8.kolu, uspješnije su bile košarkašice Čelika rezultatom 76:92.

Double-double učinak kod Čelika imale su Ajla Selimović sa 23 poena i 13 skokova, indeks korisnosti 28 i Berina Mustafica sa 11 poena i 11 skokova.

Kod Banovića, double-double učinak imale su Iolanda Cossa i  Anđela Šipka.

Nakon večerašnje pobjede Zeničanke su na omjeru od 15 pobjeda i 4 poraza, 34 boda.

U narednom 20.kolu ekipa trenerice Aide Kalušić,  KŽK Čelik BH Telecom, gostuje ekipi Orlovi iz Banja Luke, aktuelnom prvaku i lideru na tabeli.

Rezultati 19.kola (8. kolo drugog dijela prvenstva)