A2 liga: Minimalan poraz KK Vukovi u Donjem Vakufu

Uokviru 17. kola A2 lige, grupa Sjever, zenička ekipa KK Vukovi gostovala je, protekle sibote, u Donjem Vakufu kod ekipe ŠK Never Stop. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa ŠK Never Stop.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŠK NEVER STOP – KK VUKOVI  64:62;  (15:13), (18:14), (21:17), (10:18);

Prvu četvrtinu dobila je domaća ekipa Never Stopa sa 15:13, a drugu, ponovo domaća ekipa sa 18:14.

Na poluvremenu je 33:27 za D.Vakufljane. Treću četvrtinu ponovo dobijaju domaći  sa 21:17, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 54:44 za Never Stop. Posljednju četvrtinu bolje otvaraju domaći i povećavaju prednost na plus 18 poen (63:45). Od tog trenutka kreće velika serija Vukova od 0:17 i zaostatak je samo jedan poen (63:62). Domaći koriste jedno slobodno bacanje za rezultat 64:62, a još je ostalo 30 sekundi do kraja utakmice. U tri napada Vukovi ne uspjevaju da iskoriste pruženu priliku, jer su i domaći prokockali svoje napade, tako da je ostalo 64:62 na kraju utakmice. Posljednju četvrtinu dobili su Vukovi sa 10:18.

Jesenas u 8.kolu u Zenici, slavila je ekipa Vukovi sa 83:65.

KK Vukovi sada su na omjeru od 9 pobjeda i 8 poraza, 26 bodova, 3.mjesto u 17 odigranih utakmica.

Do kraja ligaškog dijela ostalo je još jedno kolo.

U narednom 18.kolu KK Vukovi su domaćini ekipi KK Gradina Madi Tešanj, lideru na tabeli, koja je na omjeru od 16 pobjeda i jedan poraz.