Velika gostujuća pobjeda košarkašica Jumpera protiv Play Offa, nakon preokreta u posljednjoj četvrtini

U utakmici 19. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su, večeras, 15.3.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Play Off u Sarajevu. Utakmica je odigrana u Skenderiji, dvorana „Mirza Delibašić“ od 20 sati pred oko 50 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe ŽKK Play Off i zeničke ekipe KK Jumper, veliku pobjedu, nakon preokreta u posljednjoj četvrtini, ostvarile su gostujuće košarkašice KK Jumper iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK PLAY OFF – KK JUMPER  72:76  (22:19), (24:14), (17:16), (9:27);

Sastav ekipe KK Jumper, poeni:

Emira Šehić (cap) 4, Amna Kahrić 13, Elma Feukić 7, Adna Omerdić 2, Aleksandra Begenešić 22, Jelena Kapisoda 6, Kanita Smajić, Almedina Ahmić 22, Lamija Bilić, Sajra Huskanović, Ines Podojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pom.trener Vedran Kulalić).

Najefikasnije kod Jumpera Aleksandra Begenešić i Almedina Ahmić po 22 i Amna Kahrić 13 poena.

U redovima ŽKK Play Off najefikasnije Dalila Slatina sa 21 i Azra Nikšić 18 poena.

Tok utakmice

Domaće košarkašice Play Offa otvaraju utakmicu sa serijom od 7:0, a uzvraća Jumper serijom od 0:11, od rezultata 9:2 na rezultat 9:13. Do kraja četvrtine ekipe se smjenjuju u vođstvu, a prva četvrtina završila je vođstvom Play Offa sa 22:19.

Kroz drugu četvrtinu stalno vođstvo domaćih košarkašica, koje se povećava do plus 15 u finišu četvrtine (46:31), četvrtina je završena rezultatom 24:14, pa je na poluvremenu plus 13 za Play Off, 46:33.

U trećoj četvtini domaće idu i na plus 22 (63:41), ali je Jumper u finiše treće četvrtine, serijom od 0:8, smanjio na 63:49 na kraju treće četvrtine.

Posljednju četvrtinu ubjedljivo su dobile košarkašice Jumpera sa 9:27, preokrenule rezultat za veliku pobjedu u Sarajevu od 72:76 protiv Play Offa. Odlučujuće poene za Jumper, u posljednjoj minuti, postigle su iz slobodnih bacanja Elma Feukić i Aleksandra Begenešić.

I jesenas u 8.kolu u Zenici Jumper je pobjedio Play Off sa 60:58

Double-double učinak u ekipi Jumpera imale su Aleksandra Begenešić sa 22 poena i 12 skokova, indeks korisnosti 26 i Almedina Ahmić sa 22 poena i 16 skokova, indeks korisnosti 32.

Jumper je sada na omjeru od 14 pobjeda i pet poraza, 33 boda.

U narednom, 20.kolu košarkašice KK Jumper su domaćini ekipi Mladi Krajišnik iz Banja Luke.

Parovi 19.kola (8. kolo drugog dijela prvenstva)