Pet od pet: nova pobjeda bh.košarkašica

Peti dan EP za košarkašice U20 – B divizija. Peta pobjeda bh. košarkašica na prvenstvu. Litvanija – BiH 68:73 – U utakmici petog kola Evropskog prvenstva B divizije za košarkašice do 20 godina, koje se igra u Podgorici u Sportskom centru „Morača”, sastale su se ekipe Litvanije, koja ima skor pobjeda i poraza 2/2 i Bosne i Hercegovine sa skorom 4/0.  Završeno je, teže od očekivanog, pobjedom Bosne i Hercegovine. Rezultat: Litvanija – BiH 68:73 (12:21), (15:17), (15:17), (26:18);

Nakon četiri pobjede u prve četiri utakmice Evropskog prvenstva naša mlada ženska reprezentacija danas je slavila i peti put. Uz dosta muke savladana je selekcija Litvanije rezultatom 73:68.
Prva dionica je završena sa + 9 poena za naše djevojke (12:21). U drugoj dionici Litvanke su opasno zaprijetile i došle na – 4 poena (17:21), ali su naše, do poluvremena, uspjele da vrate prednost iz prve dionice. Na poluvremenu smo imali 11 poena prednosti (27:38), a naša Marica Gajić već je sakupila 15 skokova.
Najveća prednost u trećoj dionici bila je + 16 poena za naše košarkašice (39:55), a na kraju 3.dionice bilo je + 13 poena (42:55). I ovu dionicu naše su dobile sa identičnim rezultatom kao i drugu, 15:17.
Na početku zadnje dionice Litvanke prave mini seriju od 6:0 i dolaze na 7 poena zaostatka (48:55).
Litvanke opasno prijete i na 2,45 minuta do kraja smanjuju na – 3 poena (60:63). Nedžla Kovačević postiže četiri, veoma značajna, poena za rezultat 62:68 u korist naše reprezentacije.
U zadnjoj minuti naše rutinski privode utakmicu kraju i bilježe i petu uzastopnu pobjedu na prvenstvu.
Četvrtu dionicu Litvanke su dobile sa 26:18.
Najefikasnija u našim redovima bila je Nikolina Babić sa 15 poena, 7 skokovai 6 asistencija.
Marica Gajić opet sa double-double učinkom od 13 poena i 22 skoka. Melisa Brčaninović je dodala 14 poena, 7 skokova i 5 asistencija.
Kod Litvanki najefikasnija je bila Dalia Belickaite sa 21 poen.

Od zeničkih košarkašica, Nedžla Kovačević provela je u igri 7,5 minuta i postigla 4 značajna poena i imala 3 skoka. Anida Ćorović nije ulazila u igru.