Četvrta pobjeda mladih košarkšica BIH

Četvrti dan EP za košarkašice U20 – B divizija. Nova pobjeda bh. košarkašica na prvenstvu. BiH – Bugarska 83:64 Nakon jednog dana pauze nastavljeno je Evropsko prvenstvo B divizije za košarkašice do 20 godina, koje se igra u Podgorici u Sportskom centru „Morača”. Naša reprezentacija danas je igrala protiv ekipe Bugarske. Završeno je očekivanom, četvrtom, pobjedom naše reprezentacije. Rezultat: BiH – Bugarska 83:64 (21:18), (16:16), (23:23), (23:7);

Naša reprezentacija je imala vođstvo od prve minute, koje je iznosilo i 8 poena prednosti (14:6). U finišu prve dionice Bugarske reprezentativke smanjuju na 21:18, što je i rezultat prve dionice.
U četvrtoj minuti druge dionice naša Marica Gajić već je imala double-double učinak od 12 poena i 11 skokova. Selektorka Mara Lakić već vrši rotacije u ekipi i daje priliku djevojkama sa manjom minutažom u dosadašnjem dijelu prvenstva. Na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 37:34 za BiH, odnosno ova dionica je završena neriješeno 16:16.
Treća dionica donosi veliku borbu i odličnu igru Bugarki, koje u dva navrata prelaze u prva vođstva na utakmici (39:41) i (45:48). Do kraja dionice naše se konsoliduju i prelaze u vođstvo, tako da je na kraju treće dionice rezultat 60:57. I treća dionica završena je neriješeno 23:23.
Na početku zadnje dionice naše djevojke pokazuju pravu snagu, prave seriju od 7:0 i već je razlika u razultatu osjetna, 67:57. Kasnije je bilo i +19 poena za bh. košarkašice (81:62), a konačan rezultat je 83:64.
Četvrtu dionice naše djevojke dobile su sa ubjedljivih 23:7.
Naše košarkašice su bile naročito dominantne u skokovima (66:34).

Najefikasnija u našim redovima bila je ponovo Marica Gajić i ponovo sa double-double učinkom od 24 poena i 23 skoka, te 6 asistencija. Melisa Brčaninović je dodala 19, a Nikolina Babić 17 poena.
U timu Bugarske dominirala je Hristova sa 28 poena i 8 skokova.
Od zeničkih košarkašica, Nedžla Kovačević provela je u igri 5,5 minuta, postigla 2 poena i imala 1 skok i dvije asistencije. Anida Ćorović provela je u igri 3 minute