MNK Calp bolji od Veleža

MNK Calp bolji od Veleža- MNK Calp iz Zenice rutinski je slavio u utakmici 8. kola Prve futsal lige FBiH “Jug” protiv FC Velež iz Mostara rezultatom 8:1.

Iako na poluvremenu nije izgledalo da će utakmica završiti ubjedljviim rezultatom, to se na kraju i dogodilo.

Nakon prvih dvadeset minuta na semaforu je stajalo neriješeno, 1:1. Domaće je u prednost doveo Ismet Doglod u 2. minutu utakmice, da bi konačnih 1:1 u prvom dijelu postavio Eldin Bešo, tri minuta prije odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu viđena je totalna rapsodija i potpuna dominacija Zeničana.

Tri puta je Ismet Doglod u drugom dijelu zatresao mrežu Veleža, dok je dva pogotka postigao mladi reprezentativac BiH, Omer Hamzić.

Osim njih, po jednom su se u strijelce upisali i Enes Čolić i Mubin Salkica, te je utakmica na kraju završena sa ubjedljviih 8:1 u korist Calpa.

U narednom kolu Calp je slobodan, dok Velež dočekuje MNK Dia BiH.

Druga utakmica ovog kola između Željezničara i Die BiH pripala je “Plavim”.

MNK CALP – FC VELEŽ 8:1 (1:1)