Kompletirano 10. kolo Druge lige FBiH, grupa Centar, novi poraz NK Nemila

Proteklog vikenda, 14. i 15. 10 2023.godine, odigrane su sve utakmice 10. kola u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, grupa Centar, u kojoj nastupa i devet klubova iz Zeničko-dobojskog kantona, među kojima je i NK Nemila iz istoimenog mjesta.

Domaće ekipe zabilježile su pet pobjeda, a gostujuće tri pobjede.

Žepče: NK Žepče 1919 – NK Natron 4:0

Lider na tabeli je Famos sa 24 boda, drugi je Baton sa 23, treća Krivaja sa 20, četvrta je Moščanica sa 19, peti UNIS sa 18, šesti Natron sa 18, sedma Nemila sa 16 bodova (pet pobjeda, jedan remi i četiri poraza) i t.d. Na začelju su Igman sa tri boda, te Ilijaš sa sedam bodova.

Novi drugoligaš NK Nemila iz istoimenog mjesta, trenera Aidina Mahmutovića, u 10. kolu gostovao je kod ekipe Baton u Sarajevu i doživio je drugi poraz zaredom. Ovo je bilo drugo, uzastopno gostovanje nogometaša iz Nemile, nakon što su u 9. kolu gostovali u Hrasnici kod lidera na tabeli, Famosa i poraženi su minimalno sa 1:0 golom u šestoj minuti sudijske nadoknade. Trener Mahmutović je putovao u Sarajevu sa desetkovanom ekipom i na klupi je imao samo dva rezervna igrača.

Nakon ove utakmice protiv Batona u Sarajevu, na oficijelnoj facebook stranici su objavili:

-Kraj utakmice u Sarajevu i poraz naše ekipe! Nažalost, izostanak nekoliko igrača zbog povreda i kartona uticao je na konačni ishod ove utakmice. Jedini pogodak za Nemilu postigao je Amar Šišić u drugom poluvremenu u 62. minuti susreta. Narednog vikenda, nakon dvije gostujuće utakmice, ugostit ćemo Rudar iz Breze na našem stadionu u Nemili -.