fbpx
Rukomet

Kompletan raspored i satnica utakmica SP u Kataru

24. Svjetsko rukometno prvenstvo, kojem će domaćin biti Katar, počinje 15. januara i trajat će do 1. februara, kada ćemo saznati i ime novog svjetskog prvaka.

Učestvovat će ukupno 24 reprezentacije, a igrat će se u samo dva grada – Lusailu i Dohi. Budući da će se na ovom SP-u igrati ukupno u tri dvorane, Svjetska rukometna federacija (IHF) odustala je od dosadašnje prakse kada je svaka grupa bila smještena u svom gradu i kada su reprezentacije u istoj dvorani igrale svih pet susreta grupne faze.

Grupa A:

15. januar u 18:30: Katar – Brazil
16. janaur u 15:00: Španija – Bjelorusija
16. januar u 15:00: Slovenija – Čile

17. januar u 15:00: Brazil – Španija
17. januar u 15:00: Bjelorusija – Slovenija
17. januar u 17:00: Čile – Katar

19. januar u 15:00: Španija – Čile
19. januar u 15:00: Bjelorusija – Brazil
19. januar u 17:00: Slovenija – Katar

21. januar u 15:00: Slovenija – Brazil
21. januar u 15:00: Čile – Bjelorusija
21. januar u 17:00: Katar – Španija

23. januar u 15:00: Brazil – Čile
23. januar u 15:00: Španija- Slovenija
23. januar u 17:00: Katar – Bjelorusija

Grupa B:

16. januar u 13:00: Bosna i Hercegovina – Iran
16. januar u 15:00: Makedonija – Tunis
16. januar u 17:00: Hrvatska – Austrija

17. januar u 17:00: Tunis – Hrvatska
17. januar u 17:00: Iran – Makedonija
17. januar u 19:00: Austrija – Bosna i Hercegovina

19. januar u 17:00: Bosna i Hercegovina – Makedonija
19. januar u 17:00: Hrvatska – Iran
19. januar u 19:00: Austrija – Tunis

21. januar u 15:00: Iran – Austrija
21. januar u 17:00: Bosna i Hercegovina – Tunis
21. januar u 17:00: Makedonija – Hrvatska

23. januar u 15:00: Tunis – Iran
23. januar u 17:00: Makedonija – Austrija
23. januar u 17:00: Hrvatska – Bosna i Hercegovina

Grupa C:

16. januar u 17:00: Alžir – Egipat
16. januar u 19:00: Francuska – Češka
16. januar u 19:00: Švedska – Island

18. januar u 17:00: Island -Alžir
18. januar u 19:00: Češka – Švedska
18. januar u 19:00: Egipat – Francuska

20. januar u 17:00: Češka – Egipat
20. januar u 19:00: Francuska – Island
20. januar u 19:00: Švedska – Alžir

22. januar u 19:00: Švedska – Egipat
22. januar u 19:00: Island – Češka
22. januar u 19:00: Alžir – Francuska

24. januar u 17:00: Egipat – Island
24. januar u 19:00: Alžir – Češka
24. januar u 19:00: Francuska – Švedska

Grupa D:

16. januar u 13:00: Rusija – Saudijska Arabija
16. januar u 17:00: Poljska – Njemačka
16. januar u 19:00: Danska – Argentina

18. januar u 17:00: Argentina – Poljska
18. januar u 17:00: Njemačka – Rusija
18. januar u 19:00: Saudijska Arabija – Danska

20. januar u 17:00: Poljska – Rusija
20. januar u 17:00: Argentina – Saudijska Arabija
20. januar u 19:00: Danska – Njemačka

22. januar u 17:00: Poljska – Saudijska Arabija
22. januar u 17:00: Njemačka – Argentina
22. januar u 19:00: Rusija – Danska

24. januar u 17:00: Saudijska Arabija – Njemačka
24. januar u 17:00: Rusija – Argentina
24. januar u 19:00: Danska – Poljska

Knockout faza počinje osminom finala koja starta sa četiri utakmice 25. januara, te još četiri dan kasnije.

Četvrtfinala su na programu 28. januara, polufinala 30, dok se posljednjeg dana (1. februara) igraju utakmica za treće mjesto i finale.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala je UG Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

Instalirajte android aplikaciju ZENICABLOG - link na GOOGLE PLAY STORE
i aplikaciju za Apple-IOS operativni sistem