Kadeti Kengur-Čelik 83: 87

Večeras su u prepunoj dvorani osnovne škole Musa Ćazim Ćatić u Zenici kadeti Kengura ugostili ekipu Čelika.

U jednoj odličnoj i do kraja neizvjesnoj utakmici slavili su košarkaši Čelika rezultatom 83:87. Otvaranje utakmice je pripalo gostima koji su u prvoj četvrtini imali prednost od deset poena (17:27) koju su do kraja druge četvrtine povećali i otišli na odmor sa prednošću od 38:51. Međutim početkom treće četvrtine Kenguri su odigrali odličnu odbranu i utakmicu uveli u potpuni egal jer je u 29 minuti utakmice rezultat glasio 61:62. U posljednjoj dionici se odvijala prava “bitka” na terenu gdje su igrači obe ekipe prikazali veliku požrtvovanost i borili se za svaku loptu gdje su više sreće i kocentracije imali igrači Čelika i na kraju došli do zaslužene pobjede.

Kod Kengura su se najviše istakli Draganović Harun sa 25 i Birmančević Dean sa 21 poenom,dok su u ekipi Čelika odličnu igru prikazali Begić sa 21 i Brkić sa 14 poena.Do kraja prvenstva u Ligi Mladih ZDK ostaje da se odigra i play off gdje će kadeti Kengura startati sa drugog mjesta,dok će košarkaši Čelika krenuti sa prvog mjesta. U nedjelju 05.04.2015 će pioniri i juniori Kengura i Čelika također igrati svoje mečeve u sali osnovne škole Musa Ćazim Ćatić.

Kadeti : KK Kengur – OKK Čelik 83 : 87
Pioniri : KK Kengur – OKK Čelik 05.04.2015 – 10:00
Juniori : KK Kengur – OKK Čelik 05.04.2015 – 11:30