Juniorke KŽK Čelik poražene u finalu –druge su u BiH

Juniorke KŽK Čelik poražene u finalu –druge su u BiH – Uokviru finala završnice F4 Lige mladih KSBiH- državno prvenstvo, koje se igra u dvorani Skenderija, juniorke KŽK Čelik su danas 24.6. igrale protiv vršnjakinja iz banjalučkog Mladog Krajišnika. Nakon velike borbe pobjedu su ostvarile juniorke Mladog Krajišnika i tako postale prvanje BiH za sezonu 2016/2017.

FINALE JUNIORKE U-18

Rezultat: KŽK Čelik – KK Mladi Krajišnik 55:59  (19:22), (14:13), (13:12), (9:12);

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, skokovi:

ČELIK: Amna Kahrić 17, Zerina Čičak, Sara Heljić 17 poena +12 skokova, Mejrema Bučuk, Eni Nizamić 4, Amila Isaković, D.Ljubuškić, Amina Ćehajić 17, Lamija Škaljo.

Najefikasnije kod Čelika: Amna Kahrić, Sara Heljić i Amina Ćehajić postigle su po 17 poena. Sara Heljić je imala i 12 skokova. Eni Nizamić je postigla preostala 4 poena za Čelik.

Prvi strijelci kod Mladog Krajišnika: Jovama Milaković 18 poena +13 skokova, D.Zubac i A.Kremenović po 12 , te Anđela Gligić 10 poena +10 skokova.

Prva četvrtina protekla je, uglavnom, u vođstvu Mladog Krajišnika i do +7 poena (4:11) uz samo jedno vođstvo Čelika (4:3) i nekoliko izjednačenih rezultata. Završilo je sa 19:22 za Banjalučanke.

Drugu četvrtinu bolje otvaraju juniorke Mladog Krajišnika serijom od 9:0 za rezultat 19:31. Košarkašice Čelika nisu postigle koš punih 4,5 minute. Na tri minute do poluvremena rezultat je bio 21:33 i onda su Zeničanke pojačale tempo, izvele nekoliko dobrih akcija i u finišu druge četvrtine u potpunosti se priključile vođstvu Mladog Krajišnika. Četvrtinu su dobile Zeničanke sa 14:13 i na poluvremenu je 33:35 za Mladi Krajišnik. Amina Ćehajić je postigla tri trojke u finišu druge četvrine, a Sara Heljić imala 8 skokova u prvom poluvremenu.

Velika borba i puno grešaka sa obje strane viđeno je u trečoj četvrtini. Nakon pet minuta igre u ovoj četvrtini rezultat je bio 2:2. Tek u drugom dijelu ove četvrtine efikasnost se popravila, Zeničanke su imale vođstvo do samog finiša, ali su Banjalučanke u zadnjoj minuti napravile seriju od 5:0, nakon nekoliko greški Zeničanki, te je rezultat nakon tri četvrtine bio 46:47 za Mladi Krajišnik. U 25.minuti Amna Kahrić je dobila 4.ličnu grešku, Sara Heljić u 30.minuti, takođe, 4.ličnu grešku, a 5.ličnu Heljić je dobila u 34.minuti utakmice.

I u zadnjoj četvrtini vidjeli smo veliku borbu za svaku loptu, a kada su Banjalučanke preokrenule rezultat u 35.minuti na 51:53, vođstvo nisu ispuštale do kraja utakmice. Bilo je i 51:57 u 36.minute, ali su se Zeničanke približile  na -2 poena na minut do kraja utakmice. Završilo je sa dva iskorištena slobodna bacanja Anđele Gligić za konačnih 55:59 za Mladi Krajišnik.

I pored poraza u finalu, ovo je veliki uspjeh za juniorke Čelika, jer su igrale i seniorsko prvenstvo,16 kola Lige mladih BiH, te završnicu za prvaka BiH (F4) sa malim rosterom. Uložile su veliki napor u protekloj sezoni.