Gostujuća pobjeda košarkašica Čelika BH Telecom u Tuzli nad Jedinstvom

Gostujuća pobjeda košarkašica Čelika BH Telecom u Tuzli nad Jedinstvom- Igrano u SKPC Mejdan u Tuzli. Početak u 19 sati pred oko 50 gledalaca.

U utakmici prvog kola bh. košarkaške lige (Liga 12), za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Jedinstvo u Tuzli. Vrijednu, gostujuću pobjedu u ovom susretu ostvarila je  gostujuća ekipa KŽK Čelik BH Telecom.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK Jedinstvo – KŽK Čelik BH Telecom 63:75 (15:11), (11:16), (19:27), (18:21);

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom i poeni:

Anida Čaušević 4, Sanja Radulović, Ajla Selimović 21, Almedina Ahmić (cap) 7, Berina Mustafica 5, Ema Mačkić, Emina Zukić, Merjem Halač 2, Sara Heljić 9 poena + 15 skokova, Nejra Agić, Zerina Kadić 27, Arduana Delić. (Trener Aida Kalušić, pomoćni trener Nedim Šišić).

Najefikasnije kod Čelik BHT bile su Zerina Kadić sa 27 i Ajla Selimović sa 21 poen, dok je kod Jedinstva prvi strijelac bila Amerikanka Chelsea Lindsay sa 29 poena.

Košarkašice Čelika imaju početno vođstvo od 0:2, a preostali dio prve četvrtine Jedinsvo ima vođstvo. Prva četvrtina je završila vođstvom domaćih sa 15:11. Drugu četvrtinu dobijaju gošće iz Zenice sa 11:16, nakon serije od 0:8 sredinom četvrtine i preokreta, pa je na poluvremenu 26:27 za Čelik.

U trećoj četvrtini, od rezultata 40:40, Čelik pravi seriju od 0:12 i rezultat je 40:52, a na kraju treće četvrtine je 45:54 za Čelik BHT.

Kroz posljednju četvrtinu Čelik održava stečenu prednost iz treće četvrtine, dobija i posljednju četvrtinu sa 18:21 za konačnih i zasluženih 62:75 za Čelik Bh Telecom.

U narednom 2.kolu košarkašice Čelika BH Telecom ponovo gostuju i to kod KK Lavovi iz Brčkog, dok  Jedinstvo gostuje sarajevskom Play Offu.