U utakmici prvog kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper su bile domaćini ekipi KK Lavovi iz Brčkog. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 19,30 sati, pred oko  500 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper i KK Lavovi zasluženu pobjedu su ostvarile iskusnije košarkašice iz Brčkog.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

Rezultat: KK Jumper – KK Lavovi  62:82 (23:15), (15:23), (14:20), (10:24);

Službena lica na utakmici su bili: Sudije Esad Pelja, Amer Bambur i Faris Džampo, svi iz Zenice. Delegat na meču bila je Nadija Pelja, takođe iz Zenice.

Sastav ekipe KK Jumper i poeni:

Emira Šehić 7, Amna Kahrić 17, Elma Feukić 14, Adna Omerdić 6, Aleksandra Begenišić 11 poena + 12 skokova, Jelena Kapisoda 7, Kanita Smajić, Hana Đuherić, Lamija Bilić, Sajra Huskanović, Ines possojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pomoćni treneri Vedran Kulalić i Almir Omerčević).

Najefikasnije kod KK Jumper bile su Amna Kahrić sa 17, Elma Feukić 14 i Aleksandra Begenišić 11 poena.

U redovima KK Lavovi najefikasnija je bila kapiten Iva Karišik sa 33 poena i indeksom korisnosti 41, Mirela Halilović sa 20 poena i 10 skokova, te Estefani Fajardo sa 13 poena i 20 skokova.

Prije početka utakmice mala svečanost i dodjela zahvalnica za podršku u radu KK Jumper, koje su dobili Marinko Tokić, pomoćnik ministra za kulturu i sport ZDK, Sanja Renić, ispred Grada Zenice, te Amra Mehmedić, premijerka ZDK.

U prvoj četvrtini vidjeli smo smjenjivanje u vođstvu, a finišu četvrtine odličnu igru domaćih košarkašica Jumpera i vođstvo nakon prve četvrtine od 23:15. Uzvratile su gošće iz Brčkog u drugoj četvrtini i sa identičnim rezultatom dobile drugu četvrtinu sa 15:23, pa je na poluvremenu neriješen rezultat, 38:38.

Treću četvrtinu ponovo dobivaju gošće iz Brčkog sa 14:20 i rezultat nakon tri četvrtine utakmice je 52:58 za Lavice iz Brčkog.

U posljednjoj četvrtini, od rezultata 59:64, gošće prave seriju od 0:12 i rezultat je 59:76. Do kraja utakmice domaće postižu tri, a gošće šest poena za konačnih i zasluženih 62:82 za KK Lavovi.

U narednom, 2.kolu košarkašice KK Jumper su domaćini ekipi RMU Banovići, dok su Lavice domaćini drugoj zeničkoj ekipi KŽK Čelik BH Telecom.