Futsal: Gostujuća pobjeda MNK Neimari u komšijskom derbiju u Žepču, tri gola Anela Dedića

U 9. kolu Prve futsal lige FBiH, grupa Centar, malonogometni klub (MNK) „Neimari“ Zenica bili su večeras, 05.2.2023.godine na gostovanju kod ekipe MNK Žepče. Ovo je drugo kolo u drugom dijelu sezone.

Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani KŠC Don Bosko u Žepču, pred oko 200 gledalaca.

Pobjedu u ovom komšijskom susretu ostvarila je gostujuća ekipa iz Zenice, MNK Neimari.

REZULTAT: MNK ŽEPČE – MNK NEIMARI 2:4 (1:3);

Strijelci za MNK Neimare bili su Anel Dedić u 2′, 15′ i 37′, te Sulejman Salkić u 11′;

Golove za Žepče postigli su Ivan Martinović u 13′ i Igor Rašić u 21′;

Prvi sudija bio je Mirza Tičić (Sarajevo), drugi Haris Avdić (Sarajevo), a delegat Elvis Huseinbašić (Banovići).

Sastav ekipe Neimari:

Mirzad Kozlić (golman), Seldin Zatagić (cap), Sulejman Salkić, Anel Dedić, Mahir Karić, Samir Spahić (golman), Elmin Zatagić, Hadis Krehmić, Armin Brljak, Amar Šišić, Ensar Krehmić, Mirza Sejmen; (Glavni trener Mersid Bureković, predstavnik kluba Amir Redžić);

U komšijskom derbiju između domaćina Žepča i zeničkih Neimara, bolji su bili Zeničani rezultatom 2:4.

Neimari rano dolaze u vođstvo od 0:1 u 2.minuti preko Anela Dedića, koji je odlično iskoristio kontranapad sa dubinskom loptom. Na 0:2 povisio je Sulejman Salkić u 11′ nakon duplog pasa pred golom domaćih.

U 13′ domaći smanjuju na 1:2 preko Ivana Martinovića, koji iz blizine ubacuje loptu u gol nakon odličnog dodavanja. Na 1:3 za Neimare  povećava, ponovo, Anel Dedić u 15′ iz slobodnog udarca sa 15-ak metara, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice domaći smanjuju rezultat na 2:3 ranim golom na početku drugog poluvremena, u 21′, preko Igora Rašića, snažnim šutom, neometan, sa 10-ak metara. Slijedi duži period bez gola do 37′, kada Neimari postiže četvrti gol za 2:4, preko Anela Dedića, što je njegov treći gol na utakmici, tzv. hat trick.

Do kraja utakmice Neimari su rutinski odbranili stečenu prednost od 2:4, iako su domaći igrali bez golmana na golu u posljednje tri minute..

Ovo je peta pobjeda Neimara u tekućem prvenstvu uz dva poraza, 15 bodova, drugo mjesto na tabeli uz jednu utakmicu manje..

Na čelu tabele, nakon 9.kola, je tešanjski MNK Futsal Team sa 16 bodova.

U narednom 10.kolu Neimari su domaćini ekipi MNK Usora, koju su pobjedili u Usori sa 3:10.