Futsal: Gostujuća pobjeda MNK „Neimari“ na Ilidži, četiri gola Amara Šišića

U sedmom kolu Prve futsal lige FBiH, grupa 1, malonogometni klub (MNK) „Neimari“ Zenica bili su danas, 18.12., na gostovanju na Ilidži kod ekipa MNK „DiaBiH. Igrano u dvorani KŠC „Sabit Hadžić“ na Ilidži, pred oko 70 gledalaca. Vrijednu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa „Neimari“.

Rezultat: MNK „DiaBiH“ – MNK „Neimari“ 5:6 (4:3);

Strijelci za „Neimare“ bili su

Amar Šišić (4x), dva puta u 11′, 37′ i 40′, Amir Baručija u 4′ i Sulejman Salkić u 31′;

Golove za „DiaBiH“ su postigli:

Jasmin Hodžić u 9′, Edin Mujezinović u 12′, Leo Kožul u 15′, Sabahudin Trakić 18′ i Admir Musić u 29′;

Sudije su bili Selmin Osmančević (Zenica) i Haris Avdić (Sarajevo, a delegat Alija Gluhović (Sarajevo);

Sastav ekipe Neimari:

Mirzad Kozlić (golman), Hadis Krehmić, Erdin Ramić, Amir Baručija, Amar Šišić, Milenko Ristivojević (golman), Elmin Zatagić, Faik Selman, Seldin Zatagić (cap), Alija Bajrić, Sulejman Salkić, Amar Vehabović, Emin Husejnović, Samir Spahić. (Trener Mirko Čampara, predstavnik kluba Enes Kovačević).

Nakon velike pobjede u prošlom kolu, u derbiju polusezone, protiv FK „Futsal Željezničar“ sa 7:2 u zeničkoj Areni „Husejin Smajlović“, zenička ekipa „Neimari“ je ostvarila novu, veliku pobjedu u gostima kod ekipe MNK „DiaBiH“ na Ilidži.

„Neimari“ postižu vođstvo od 0:1 u 4′ preko Amira Baručije. Domaća ekipa „DiaBiH““ je izjednačila na 1:1 u 9′. U 11′ minuti dva gola postiže Amar Šišić i gosti iz Zenice vode sa 1:3. „DiaBiH“ smanjuje na 2:3 u 12′. a sa dva gola, u 15′ i 18′, su preokrenuli rezultat na 4:3, što je i rezultat na poluvremenu.

U 29′ domaći povečavaju rezultat na 5:3. „Neimari“ smanjuju na 5:4 u 31′ preko Sulejmana Salkića.

Do kraja utakmice preokret Zeničana, sa svojim trećim i četvrtim golom Amara Šišića u 37′ i 40′ „Neimari“ ostvaruju veliku gostujuću pobjedu od 5:6. Naročito je bio efektan pobjedonosni gol Amara Šišića u posljednjoj minuti nakon solo akcije i šuta, gotovo, iz lijevog „mrtvog“ ugla za pobjedu od 5:6.

Nakon sedmog kola, prvi na tabeli su zenički „Neimari“ sa 18 bodova, gol razlika 42:18 i omjerom od šest pobjeda i jedan poraz.u Žepču. Ovo je posljednje kolo u prvom dijelu lige.

Čestitke za MNK „Neimare“ na pobjedi i na tituli jesenjeg prvaka od sportske redakcije Zenicabloga.