U 16. kolu bh. prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 23.11.2021. godine u 17 sati, domaćini ekipi KK Promo iz Donjeg Vakufa. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa, COVID-19, u cijelom svijetu. Vrijednu i zasluženu pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su domaći košarkaši Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: OKK Čelik – KK Promo DV  88:75 (23:20), (15:23), (21:16), (29:16); Sudije su bile Bojan Jovanić, Milan Adamović i Davorin Skenderija, a delegat Zoran Mejić.

Sastav ekipe Čelika i poeni: Ermin Dedić 11, Benjamin Bajramović, Haris Delalić 23, Meris Bećirović 7, Milivoje Božović 21, Armin Avdibegović (cap) 6, Srđan Gavrić 10, Anes Podojak 4, Kristijan Tomić, Ranko Križanović 6, Namik Varupa, Dino Merdanović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi crno-crvenih dvocifreni su bili Haris Delalić 23, Milivoje Božović 21, Ermin Dedić 11 i Srđan Gavrić 10 poena; Kod ekipe Promo najefikasniji su bili Berin Gudić 21, Carren Wilson 19, Nedim Mustafica 11 poena.

Košarkaši Čelika pred ovu utakmicu su na omjeru od sedam pobjeda i šest poraza od 13 odigranih utakmica u tekućem prvenstvu, a u drugom i 15.kolu bili su slobodni. KK Promo je na omjeru od šest pobjeda i osam poraza. Jesenas u 3.kolu u Donjem Vakufu, Promo je bio bolji i pobjedio sa 76:58. Domaći su nastupili bez svog standardnog igrača Harisa Ćurevca, kojem je nedavno preminuo otac.

Tok utakmice: Kroz prvu četvrtinu ekipe se smjenjuju u vođstvu uz male prednosti, a završila je sa 23:20 za Čelik. Drugu četvrtinu bolje su odigrali gosti i dobili je sa 15:23. Početkom ove četvrtine domaći su imali sedam poena prednosti (29:22), ali su gosti serijom od 0:10, sredinom četvrtine, preokrenuli rezultat i na poluvremenu je 38:43 za Promo. U trećoj dionici gosti idu na plus devet poena (38:47), ali domaći serijom od 7:0 prilaze na dva poena zaostatka (45:47). Do kraja treće dionice domaći drže priključak i na kraju tri četvrtine utakmice je neriješeno 59:59. Treću dionicu dobio je Čelik sa 21:16. Zadnju četvrtinu furiozno otvaraju košarkaši Čelika i serijom od 13:1 prelamaju utakmicu za rezultat 72:60. Kasnije ide rezultat u četvrtini 15:3, 19:6. Do kraja, domaći rutinski privode utakmicu kraju za konačnih 88:75 i potpuni revanš za poraz u Donjem Vakufu. Zadnju četvrtinu Čelik je dobio sa 29:16. Svi košarkaši iz rostera Čelika dobili su priliku da nastupe u današnjem meču.

Ovo je osma pobjeda Čelika uz šest poraza od 14 odigranih utakmica u tekućem prvenstvu, u drugom i 15. kolu bili su slobodni. U sljedećem 17. kolu, četvrto kolo drugog dijela prvenstva, košarkaši Čelika gostuju ekipi Mladost u Mrkonjić Gradu, koju su jesenas pobjedili u Zenici sa 91:76.