FOTO: Pobjeda košarkašica Čelika nad gradskim rivalom Jumperom – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 20 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 16. kola (treće kolo drugog dijela prvenstva) bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021, košarkašice Jumpera su bile domaćini gradskom rivalu, ekipi KŽK Čelik.

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KK Jumper – KŽK Čelik  61:75 (12:16), (18:24), (15:18), (16:17);

Utakmicu su sudili Esad Pelja, Nadija Pelja Baručija i Hasan Bajgorić, delegat Zoran Marković (svi Zenica).

Sastavi ekipa i postignuti poeni:

KK Jumper:

Sajra Huskanović 3, Farah Džuherić 9, Amna Kahrić (cap) 27 p.+ 10 skokova, Amila Kahriman 9, Arduana Delić 4, Amna Isaković 6, Dalila Bilić 2, Suana Bašić, Adna Omerdić, Lamija Kahriman 1. (Trener Vedran Kulalić, pom.trener Almir Omerčević);

KŽK Čelik

Sajra Ćaić 11, Nedžla Kovačević (cap) 19 p.+ 13 skokova, Ajla Selimović 21 p.+16 skokova, Ivana Branzovski 14, Ajša Mulić 3, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović, Emana Pašalić, Almedina Ahmić 2,  Sedina Halimić 5. (Trener: Aida Kalušić, pomoćni trener Nedim Šišić);

Kod Ekipe Jumper najefikasnije su bile Amna Kahrić 27, Farah Džuherić i Amila Kahriman po 9 poena.

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 21, Nedžla Kovačević 19, Ivana Branzovski 14 i Sajra Ćaić 11 poena.

Večeras, 23.1.2021.godine, u zeničkoj Areni odigrana je utakmica između gradskih rivala, domaćina KK Jumper, debitanta u Ligi i  „gostiju“ KŽK Čelik, višestrukog prvaka i osvajača Kupa BiH. U susretu iz prvog dijela prvenstva bolje su bile košarkašice Čelika, koje su slavile sa 72:53.

Košarkašice Jumpera otvaraju utakmicu vođstvom od 5:0, koje je, ispostaviće se kasnije, bilo i jedino vođstvo nominalnih domaćina u ovom meču. Uzvraćaju košarkašice serijom od 7:0 na 5:7, preokreću rezultat i na kraju prve četvrtine je 12:16 za Čelik.

U prvim minutama druge četvrtine i najveća prednost Čelika od plus 17 poena (16:33), ali do kraja prvog poluvremena Jumper smanjuje na 30:40, što je i rezultat prvog poluvremena.

Na kraju tri četvrtine utakmice je 45:58 za Čelik. Treću četvrtinu dobio je Čelik sa 15:18.

Na početku zadnje četvrtine Čelik ponovo ide na plus 17 poena (45:62). I u ovoj četvrtini rezultatski dosta izjednačena utakmica i ovu četvrtinu dobile su košarkašice Čelika sa 16:17.

Završilo je 61:75 za iskusniju ekipu Čelika.

Double–double učinak na utakmici imale su kapiten Jumpera Amna Kahrić (27 poena i 10 skokova), te kod Čelika Ajla Selimović 21/16 i kapiten Nedžla Kovačević 19/13.

Sve košarkašice iz današnjih rostera ekipa dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

U narednom 17.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi Jedinstvo Dženex iz Tuzle, dok ekipa Jumpera gostuje ekipi Orlovi iz Banja Luke.