Velika pobjeda Zeničanki

Velika pobjeda Zeničanki – “pao” Radivoj Korać – Košarkašice Čelika u 4. kolu Super lige za prvaka Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige u Areni Zenica pobijedile su 78:74 (40:41) favorizovani sastav Radivoj Korać iz Beograda, kojem su se tako revanširale za poraz u 1. kolu doigravanja.

1. kolo Super lige Top 6; KŽK ČELIK – ŽKK RADIVOJ KORAĆ 78:74;

Arena u Zenici; Početak u 18 sati; Gledalaca: oko 400; Sudije: Holjevac, Katić, Pencinger, delegat Plavšić;

U 4. kolu Super lige Top 6, Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2015/2016, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Radivoj Korać iz Beograda  (Srbija).  Pobjedila je, zasluženo, domaća ekipa Čelika i tako zadržala šanse za plasman u Final-four, nakon današnje pobjede ekipe Medveščaka u Rijeci nad Kvarnerom.

Rezultat: Čelik – Radivoj  78:74  (16:14), (19:23), (15:15), (28:22);

Čelik: Gagić 4, Ćorović, Mitrašinović 1, Kovačević 8, Kalušić 16, Nizamić, Zeljković, Lončarević, Heljić, Popović 18, Kapor 21, Iriškić 10. (Trener Slobodan Kecman);

Radivoj Korać: N.Vučković 2, L.Vučković 16, Ilić, Vasović 2, Mandić 13, Spasojević 15, Jelić, Erak 13, Spaić, Bučevac 13, Stojiljković.  (Trener Miloš Pavlović);

Košarkašice Čelika, aktuelnog bh. prvaka i osvajača Kupa naše zemlje, zabilježile su veliku pobjedu u derbiju  4. kola Super lige Top 6, nad vodećom i favorizovanom ekipom na tabeli, Radivoj Koraćom.

Prvu četvrtinu bolje otvaraju gošće iz Beograda i u većem dijelu imaju rezultatsku prednost do najviše 6 poena (2:8). Domaće košarkašice u finišu prve dionice prave preokret i imaju vođstvo od 14:12 i 16:14 i ovaj potonji je rezultat prve četvrtine.

U drugoj dionici domaće idu na +6 poena (28:22), ali nakon tog rezultata gošće prave seriju od 0:11 i prelaze u vođstvo od 28:33. Do velikog odmora  domaće smanjuju na 35:37, što je i rezultat prvog poluvremena.

Na kraju treće dionice rezultat je 50:52, jer je treća dionica završena neriješeno 15:15. U ovoj dionici domaće su samo jednom bile u vođstvu (45:43).

Zadnju dionicu domaće su odigrale, možda, najbolje u ovoj sezoni. Na početku dionice idu na + 7 poena u nekoliko navrata (61:54), (63:56), (65:58), a najveće vođstvo od + 9 poena domaće ostvaruju na 3,30 minuta do kraja (69:60), što je i najveća prednost na utakmici Do kraja utakmice gošče su se nekoliko puta približile na zaostatak od -2 do – 3 poena (73:70), (74:72) i (76:74), ali su domaće rutinski sačuvale vođstvo do kraja utakmice.

Najefikasnije kod domaćih bile su: Tamara Kapor 21, Nataša Popović 18 i Aida Kalušić 16 poena, dok su kod gošći najviše poena postigle Lidija Vučković 16 i Anja Spasojević 15, te Sanja Mandić, Vladinka Erak i Nataša Bučevac po 13 poena.

Rezultati 4.kola Super lige (27./28.01.2016.):

Čelik-Radivoj Korać 78:74
Kvarner-Medveščak 55:66
Budućnost Bemax – Triglav (igraju 28.01.)

Pogledajte foto galeriju sa utakmice na našoj Facebook stranici, koju je priredio Jasmin hadžić.