U utakmici 4. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su danas, 27.10.2023.godine, domaćini ekipi OKK Igman iz Istočne Ilidže. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 300 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper i OKK Igman ubjedljivu pobjedu su ostvarile domaće košarkašice KK Jumper.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

REZULTAT: KK JUMPER – OKK IGMAN  103:55 (27:17), (30:12), (30:12), (16:14);

Službena lica na utakmici su bili: Glavni sudija Dejan Brestovac, sudija 1 Elvir Mujčić, sudija 2 Damir Ombašić. Delegat meča bio je Miodrag Vujović.

Sastav ekipe KK Jumper i poeni:

Emira Šehić (cap) 11, Amna Kahrić 10, Jelena Kapisoda 22, Adna Omerdić 14, Aleksandra Begenišić 6, Elma Feukić 13, Lamija Bilić 2, Hana Đuherić 4, Kanita Smajić 1, Sajra Huskanović 9, Ines Podojak 11, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pomoćni trener Vedran Kulalić).

Najefikasnije kod KK Jumper bile su Jelena Kapisoda sa 22, Adna Omerdić 14 i Elma Feukić 13 poena.

U redovima OKK Igman prvi strijelci su bile Nejra Milavica 18 i Sabina Porović 13  poena.

Nijednog trenutka pobjeda košarkašica KK Jumper nije dolazila u pitanje. Od prve minute zeničke košarkašice dominiraju na svakom dijelu terena i u svim segmentima igre, što govori i ukupni indeks korisnosti, 110:34, u korist Jumpera. Na poluvremenu utakmice je 57:29 za Jumper (+ 28). Na kraju treće četvrtine već je 87:41 (+ 46). U posljednjoj četvrtini, trener Jumpera, Eldar Durmić i trener gošći iz Istočne Ilidže, Zoran Šehovac, uvodili su u igru i košarkašice sa manjom minutažom i ova četvrtina je završena sa 16:14 za Jumper, za konačnih 103:55. Trener Durmić je puno rotirao ekipu tokom cijele utakmice, dok je trener Igmana, Šehovac u rosteru imao 10 igračica, a njih sedam je iznijelo teret ove utakmice.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe, dobile su priliku da nastupe u današnjem meču i gotovo sve upisale su se u listu strijelaca.

U narednom, 5.kolu košarkašice KK Jumper idu u goste ekipi Leotar 03 u Trebinje.