FOTO: Rukometaši ŠR Čelik Junior bolji od Žepča – U gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, na cetralnom terenu, odigrana je utakmica u okviru 22.kola Prve rukometne lige FBiH, grupa Sjever između domaće ekipe ŠR Čelik Junior i RK Žepče u prisustvu 100-tinjak gledalaca. Zasluženu pobjedu ostvarili su domaći rukometaši trenera Vladimira Zeljke.

Rezultat: ŠR Čelik Junior – RK Žepče  37:30 (19:14).

Sudije su bili Muamer Delić i Nešad Osmanović, a delegat Zijad Jukić.

Sastav ekipe Čelik Junior i strijelci:

Ajdin Tufekčić, Mirza Mulić, Jasmin Beganović, Anes Suljić, Muhamed Karić, Amar Kobilica, Adi Mešinović, Malik Delić, Adi Šabić, Omer Suljić, Stjepan Baltić, Dragan Martinović, Demir Šabanović, Faris Telalović, Edin Bajramović. (Trener Vladimir Zeljko, službeno lice Muhamed Suljić).

Najefikasniji kod ŠR Čelik Junior bili su: Edin Bajramović i Dragan Martinović po 9, Omer Suljić 7 i Stjepan Baltić 5 golova.

Kod RK Žepče prvi strijelci Darko Matijević 8 i Ante Dragičević 7 golova.

Mlada ekipa ŠR Čelik Junior ostvarila je još jednu pobjedu. Prije početka utakmice čestitke za 17. rođendan dobio je mladi prvotimac ŠR Čelik Junior, Anes Suljić.

U prvih 20-ak minuta prvog poluvremena dosta izjednačena utakmica, a onda u zadnjih 10-ak minuta prvog poluvremena dolazi do izražaja kvalitet ekipe Čelik Junior i prednost se povečala do 19:14, što je i rezultat prvog poluvremena. Čini se da je utakmica u tom periodu i „prelomljena“.

Drugo poluvrijeme donosi još nešto bolju igru domaćih rukometaša i to je rezultiralo sa sedam golova prednosti  za konačnih 37:30 za Čelik Junior..

Današnju  pobjedu nad ekipom Žepča  rukometaši ŠR Čelik Junior ostvarili su u prilično izjednačenoj utakmici.

U narednom 23. kolu rukometaši Čelik Juniora su slobodni.