U odgođenoj utakmici iz 2.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2017/2018, na „B“ terenu Kamberovića polja u Zenici sastale su se ekipe ŽNK Čelik iz Zenice i ŽNK Sloboda iz Tuzle. Završeno je zasluženom pobjedom domaćih nogometašica Čelika

Rezultat: ŽNK Čelik – ŽNK Sloboda 5:0  (2:0);

Strijelci za Čelik: Lara Ganić (2x), Azra Goga, Muamera Pezer i Sedina Begović-Mujčinović iz penala.

Žuti kartoni: Azra Goga i Melisa Kakša (Čelik), Memić, Mešić i Priganica (Sloboda).

Glavni sudija: Emina Pašalić, pomoćnici A1 Emir Delić, A2 Aldin Sofić (svi iz Zenice), delegat Safeta Kavaz (Zenica).

Sastav ekipe ŽNK Čelik:

Sedina Begović-Mujčinović, Berina Kobilica, Ilma Durmo, Azra Goga (od 66.Selma Alispahić), Emra Porča (od 46.Melisa Kakša), Lara Ganić (cap), Muamera Pezer, Amila Ahmetspahić (od51.Sajra Kulalić), Marija Udovičić, Nedžla Međuseljac, Nejra Halać; (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

Na klupi Čelika još su bile Kanita Devoli i Amila Dizdarević.

Visoka pobjeda nogometašica Čelika u odgođenoj utakmici iz 2.kola prvenstva protiv tuzlanske Slobode.

Domaće su povele u 9.minuti preko Azre Goga,  a vođstvo udvostručile u 28.minuti preko mlade reprezentativke BiH, Lare Ganić, što je i rezultat prvog poluvremena.

Na 3:0 Zeničanke su povećale u 57.minuti iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, jer je gostujuća igračica Emina Mešić namjerno igrala rukom u svom šesnaestercu. Strijelac sa 11 metara bila je odlična golmanica Čelika, Sedina Begović-Mujčinović. Novi gol za domaće i vođstvo od 4:0 postigla je, uvijek borbena, Muamera Pezer u 58.minuti. Rezultat od 5:0 zaključila je ponajbolja igračica Čelika, Lara Ganić u 82.minuti utakmice, za zasluženu drugu pobjedu u prvenstvu.

U narednom, 6.kolu nogometašice Čelika su domaćini ekipi ŽN/FK Mostar, 28.10.2017.god.