FOTO: Poraz košarkaša Čelika u derbiju kola – Košarkaši Čelika, uokviru 20.kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Igman Burch University sa Ilidže. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 600 gledalaca. Pobjedu u ovom derbiju zabilježili su gostujući košarkaši KK Igmana Burch University.

Rezultat: OKK Čelik – KK Igman Burch University  81:87  (25:25), (11:24), (24:19), (21:19);

Sudije: Ernad Karović, Tarik Nikšić i Armin Zahiragić, delegat Samir Lušija.

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Muhamed Gak 5, Adis Zec, Armin Avdibegović (cap) 27, Mirza Keso 2, Anes Podojak 16, Kerim Dragolj 8, Vildan Hodžić, Denis Halilović, Namik Varupa 8, Adi Bambur 15 poena + 9 skokova), Eldar Abazović, Aner Đulan. (Šef struke Armel Mujaković, pom. trener Bojan Stevanović);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 27, Anes Podojak 16 i Adi Bambur 15 poena.

Najviše koševa za Igman postigli su: Ermin Tarčin 21, Elmin Džafić 18, Enis Bektić 16, Alen Mustafić 13 p.

U zeničkoj ljepotici, gradskoj Areni „Husejin Smajlović, večeras smo gledali sjajnu košarkašku predstavu, koji su odigrali košarkaši domaćeg Čelika i Igmana Burch University sa Iliđe.

Prva dionica donosi ravnopravnu borbu i smjenjivanje ekipa u vođstvu, a završilo je neriješeno, 25:25.

Na početku druge dionice gosti prave seriju od 0:14, rezultat je 25:39 i utakmica je „prelomljena“. Domaći postižu prvi koš u drugoj dionici nakon 5 minuta igre. Na odmor se odlazi pri vođstvu gostiju od + 13 poena (36:49). U ovoj dionici gosti su išli i na + 17 poena (32:49).

I u trećoj dionici gosti su imali po 17 poena prednosti u dva navrata (48:65) i (51:68). Pred kraj treće dionice domaći prave seriju od 9:0 i na kraju tri četvrtine utakmice je pristojnih 60:68 za goste.

Na tri minute do kraja utakmice rezultat je 71:78 za goste, a na 1,40 minuta je samo + 3 poena za goste (77:80), nakon uzastopnih trojki Avdibegovića i Podojka. Do kraja utakmice gosti su uspjeli sačuvati i povečati prednost za konačnih 81:87.

Do kraja ligaškog dijela takmičenja još su dva kola, a Čelik u narednom ide u Konjic, te na domaćem terenu dočekuje ekipu IBU Spartans iz Živinica.

Čelikov bilans nakon 20.kola je 12 pobjeda i 8 poraza, 32 boda, 4.mjesto na tabeli

U narednom 21..kolu Čelik ide u goste ekipi Konjica.