Očekivan poraz košarkašica Čelika u Banovićima

Poraz košarkašica Čelika – Uokviru 19.kola bh. košarkaške lige za žene, sezona 2018/2019, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe ŽKK RMU Banovići iz Banovića, neporaženog lidera na tabeli. Utakmica je odigrana u SD Banovići.

Ubjedljivu pobjedu u ovom susretu ostvarile su favorizovane domaće košarkašice RMU Banovići.

Rezultat: ŽKK RMU Banovići – KŽK Čelik 83:39  (18:8), (27:11), (30:11), (8:9);

Sastav ekipe KŽK Čelik i postignuti poeni:

Anida Ćorović (cap) 23, Amina Ćehajić 5, Zerina Čičak 2, Ajla Selimović 3, Ajša Mulić, Sedina Halimić 3, Hana Halilović, Amila Husejnović 3, Ena Jovanović, Emana Pašalić. (Trener Nedžad Mulić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Anida Ćorović 23 i Amina Ćehajić 5 poena.

Kod RMU Banovići prvi strijelci: Danira Musić 14, Nikolina Zubac 13 i Latinka Dušanić 12 poena.

Košarkašice Čelika nisu uspjele pružiti dostojan otpor favorizovanoj ekipi RMU Banovići, lideru na tabeli, koji je bez poraza u proteklih 20 kola i doživjele su očekivan poraz u Banovićima.

Prvo i jedino vođstvo na utakmici od 0:2 imale su gostujuće košarkašice preko kapitena Anide Ćorović.

Od tada na terenu je dominirala domaća ekipa RMU Budućnost i do poluvremena već je bilo + 26 poena za domaće, a nakon treće dionice 75:30 (+ 45). Završilo je 83:39 (+ 44 poena) za RMU Budućnost.

Sve igračice domaćih su nastupile i sa pristojnom minutažom i sve su se upisale u strijelce.

Zeničanke su sada na omjeru od šest pobjeda i 11 poraza, 23 boda.

Narednu utakmicu košarkašice Čelika igraju u Zenici, srijeda 03.4.2019. u 19 sati protiv ekipe Rudar Sport iz Ugljevika.