FOTO: Pobjeda i poraz omladinaca NK Čelik u Zenici, četiri gola pionira Benjamina Ahmetspahića – Danas, 25.maja.2019.godine odigrane su dvije utakmice 9.kola uokviru RAZVOJNE Premijer omladinske nogometne lige BiH, sezona 2018/2019. Inače ovo je 31.kolo cijelog prvenstva, a RAZVOJNA liga se igra od 23.kola. Pioniri i kadeti Čelika bili su domaćini svojim vršnjacima iz FK Mladost (Doboj Kakanj). Omladinske selekcije Čelika zabilježile su polovičan uspjeh u današnjim mečevima, pobjeda pionira, poraz kadeta.

Utakmice su igrane na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polju, teren sa plastičnom podlogom, pred oko 40 gledalaca, po sunčanom vremenu (+23*C).

Utakmice su sudili Samir Muračević, Ajdin Baručija i Emir Delić, svi iz Zenice, a delegat je bio Berin Pilav iz Sarajeva.

Rezultati omladinskih selekcija Čelika:

PIONIRI U-15

Čelik – Mladost  4:0 (1:0)  -Glavni trener pionira Čelika Pavle Skočibušić;

– Sva četiri gola za pionire Čelika postigao je Benjamin Ahmetspahić.

Pioniri Čelika su na 3.mjestu tabele RAZVOJNE lige sa 14 pobjeda, 2 remija i 15 poraza, 41 bod (-3 boda).

KADETI U-17

Čelik – Mladost 2:3 (2:1) –Glavni trener kadeta Čelika Sabahudin Bujak;

-Strijelci za Čelik bili su Amir Mušinović u 9′ i Emir Čančar u 10”, dok su strijelci za Mladost bili Harun Goralija u 16′, Safet Čago u 76′ i rezervista Benjamin Čizmić u 80.minuti.

Kadeti Čelika odlično otvaraju utakmicu i golovima Mušinovića u 9. i Čančara  u 10.minuti imaju vođstvo od 2:0. Gosti se ne predaju i u 16.minuti smanjuju vođstvo domaćih na 2:1, što je i rezultat prvog poluvremena. Potpuni preokret u rezultatu gosti su ostvarili sa dva gola u 76. i 80.minuti utakmice za konačnih 2:3 za Mladost DK.

Kadeti Čelika su na 5.mjestu tabele RAZVOJNE lige sa 8 pobjeda, 3 remija i 20 poraza, 24 boda (-3 boda).

Pioniri Čelika (U-15) u 9 odigranih kola Razvojne lige zabilježili su 5 pobjeda, 1 remi i 3 poraza.

U dosad 9 odigranih kola Razvojne lige kadeti Čelika (U-17) zabilježili su 4 pobjede, 1 remi i 4 poraza.

U narednom 10.kolu (ukupno 32.i zadnje kolo u prvenstvu),  pioniri i kadeti Čelika su gosti ekipi FK Zvijezda 09 iz Etno sela Stanišići kod Bijeljine.