FOTO: Peta pobjeda košarkaša Čelika u ovom prvenstvu – Košarkaši Čelika, uokviru sedmog kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Gen iz Sarajeva. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 400 gledalaca. Zasluženu i uvjerljivu pobjedu u ovom derbiju zabilježili su domaći igrači OKK Čelik Zenica.

Rezultat: OKK Čelik – KK Gen  76:56  (20:11), (20:18), (20:17), (16:10);

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Taylor 13, B.Bajramović 6, Keso 13, Podojak 14, Britvar 6, Avdibegović (cap) 2, Križanović 12, Varupa 4, Đulan 3, Fajković, Škaljo 3, Hodžić. (Šef struke Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Anes Podojak 14, Mirza Keso i Taylor James po 13, Ranko Križanović 12 poena;

Najviše koševa za Gen postigli su: Igor Gušić 20 p.+ 11 skokova i Arijan Radan 12 p.+ 13 skokova;

U zeničkoj ljepotici, gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ i večeras smo gledali zanimljivu i veoma uzbudljivu košarkašku predstavu, koji su odigrali košarkaši domaćeg Čelika i ekipe Gen iz Sarajeva. Košarkaši Čelika su u ovaj duel ušli nakon treće gostujuće, a četvrte pobjede u nizu u prvenstvu protiv Travnika i dva domaća poraza. Očekivala se druga domaća pobjeda u prvenstvu, što se i dogodilo.

U prvim minutama utakmice ekipe se smjenjuju u vođstvu, ali od vođstva domaćih od 9:7, do kraja utakmice, gosti više nisu uspjeli izjednačiti, niti preći u vođstvo. Na kraju prve dionice je 20:11. U drugoj dionici domaći idu i na 30:17, ali gosti mini serijom od 0:7 smanjuju na 30:24. Na poluvremenu je 40:29.

U prvim minutama treće dionice domaći povećavaju prednost i sa dvije uzastopne trojke Taylora idu na +19 poena (52:33). Do kraja treće dionice gosti smanjuju na 60:46.

Na 5,30 minuta do kraja je opet +19 za domaće (71:52), a u narednim minutama i najveće vođstvo domaćih od +24 poena (76:52). Na kraju utakmice je +20 poena za Čelik, potpuno zasluženih, 76:56.

Na večerašnjoj utakmici svi igrači iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe, a kapiten Čelika Armin Avdibegović, iako dovoljno neoporavljen, odigrao je pet minuta.

Nakon sedam odigranih kola, Čelik je na omjeru od pet pobjeda i dva poraza, što je trenutno dovoljno za drugo mjesto na tabeli iza sarajevske Bosne. Mlada ekipa Gen iz Sarajeva je na omjeru od tri pobjede i četiri poraza.

U  narednom 8.kolu Čelik ide u goste ekipi KK Bošnjak iz Hadžića.