U utakmici šestog kola bh. košarkaške Lige 12 za sezonu 2019/2020, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Sloboda iz Novog Grada. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća, favorizovana ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Sloboda 96:31  (20:3), (27:6), (25:15), (24:7);

Sudije su bili: Glavni sudija Hasan Bajgorić, sudija 1 Esad Pelja, sudija 2 Nadija Pelja-Baručija, delegat Adis Delić.

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Anida Ćorović (cap) 18, Nedžla Kovačević 8, Sedina Halimić 14, Ajša Mulić 17, Amila Husejnović 19, Džejlana Indžić 10, Merjem Sinanović 6, Amina Ćehajić, Ajla Selimović, Emana Pašalić 4. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Amila Husejnović 19, Anida Ćorović 18, Ajša Mulić 17, Sedina Halimić 14 i Džejlana Indžić 10 poena.

Kod Slobode  najefikasnije: Ana Ovuka 8 i Iva Ovuka 6 poena;

Mlade košarkašice Čelika zabilježile su četvrtu pobjedu u ovom prvenstvu, nakon današnje pobjede nad mladom ekipom Slobode iz Novog Grada.

Od rezultata 2:3, domaće košarkašice prave seriju od 18:0 i rezultat nakon prve dionice je 20:3.

U drugoj dionici trenerica domaćih, Aida Kalušić, uvodi na parket, gotovo, drugu postavu, koja nastavlja sa dominacijom na terenu do 26:0 i rezultat je 28:3, a na odmor se odlazi pri rezultatu 47:9 za Čelik. Ni u drugoj dionici gošće iz Novog Grada nisu uspjele postiče dvocifren broj koševa, bilo je 27:6.

U trećoj dionici ponovo su na parketu igračice Čelika sa manjom minutažom, dionica završava sa 25:15, tj. na kraju treće dionice je +48 za domaće ( 72:24).

Tokom zadnje dionice domaće povećavaju prednost za konačnih + 65 poena (96:31) za domaće.

Kod Čelika u igru nisu ulazile standardne prvotimke Amina Ćehajić i Ajla Selimović, kapiten Anida Ćorović je igrala 17 minuta, a Nedžla Kovačević 18 minuta.

U narednom kolu košarkašice Čelika gostuju kod ekipe ŽKK Konjic.