Karatisti Zeničkog  „INTERNACIONALA“ vikend iz nas nastupili su na dva prestižna karate turnira. U Osijeku R Hrvatska 25.12.2023.godine nastupila je osmočlana ekipa sastavljena od takmičara iz sekcije Doboj Jug. Ova ekipa koja je predstavljala matični klub „Internacional“ u konkurenciji 556 takmičar iz 61 kluba osvojila je 7 medalja. Turnir u Osijeku imao je karakter Izbornog takmičenja za takmičare iz  R Hrvatske, te osvojene medalje imaju posebnu težinu. Medalje su osvojili:

Zlatne medalje:

Bećarević Adna, kate 9 god,

Kata tim, 13-14 godina (Zajimović Berina, Hozić Šejma, Hozić Ajša)

Srebrene medalje :

Kata tim 9-10 godina (Topčagić Merjem, Hidić Merjem, Bećarević Adna)

Hozić Ajša kate, 13 godina,

Hidić Merjem, kate 10 godina.

Bronzane medalje:

Subašić Merjem, kate 12 godina,

Topčagić Merjem, kate 11 godina.

Sekcija Zenica,  karate kluba  „INTERNACIONAL“ nastupila 26.11.2023.godine sa dvanaest takmičara na turniru u Sarajevu. Turnir je protekao u izvrsnoj organizaciji karate kluba „Mawashi“ Sarajevo na čelu sa našim osvjedočenim prijateljom gospodinom Admirom Zukanom. Ekipa „INTERNACIONALA“  nastupila je sa manjim brojem takmičara koji su i pored malobrojnosti svoj Klub doveli u sami vrh najboljih klubova turnira. U generalnom plasmanu Klub je zauzeo peto mjesto u konkurenciji 64 kluba, 3 zemlje sa 665 učenika u 747 prijava osvojivši  7 zlatnih, 3 srebrene i 6 bronzanih medalja.

Naš takmičar Anis Karić proglašen je za  najuspješnijeg muškog takmičara turnira i nagrađen prigodnim poklonom od strane organizatora turnira.