Dvorana Bilmišće u Zenici; Početak: u 14,30 sati; Gledalaca: oko 100.

Sudije su bili Tarik Hasković i Irem Mešić, a delegat Nermin Salkanović iz Zenice.

U utakmici 6. kola rukometne Prve lige FBiH, grupa Sjever, sezona 2018/2019,  igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Lukavac. Utakmica je završena  rezultatom 42:22 (19:12) za Čelik.

Najefikasniji kod Čelika bili su Ahmed Oruč sa 8 golova, Kenan Biogradlija 7 i Adi Pašalić 6 golova.

Najviše golova za Lukavac postigli su Nedim Čamdžić i Ajdin Džibrić po 6 golova.

Sastav ekipe RK Čelik: Riad Polić, Faris Mrako, Eldar Mehić, Kenan Muslić, Ahmed Oruč, Adnan Begagić, Adnan Sumbuljević, Jasmin Omerović, Adi Pašalić, Kenan Biogradlija, Admir Bjelopoljak, Haris Muhić, Aldin Begagić, Muhamed Ajanović. (Trener Seldin Rizvanović, pomoćnik Nermin Gušić).

Zaslužena i ubjedljiva pobjeda rukometaša Čelika nad podmlađenom ekipom Lukavca u dvorani na Bilmišću. U prvom poluvremenu domaći su stalno povećavali svoju prednost, a najveća razlika bila je + 10 golova (18:8). Drugo poluvrijeme donijelo je još veću dominaciju domaćin nad slabašnom ekipom iz Lukavca. Naročito su se istakli Oruč i Pašalić, a u prvom poluvremenu Biogradlija.

Izabranici trenera Seldina Rizvanovića disciplinovano su ispunjavali svoje zadatke na parketu, što pokazuje i konačan rezultat od + 20 golova (42:20).

Za igrača utakmice proglašen je prvotimac Čelika Kenan Muslić.

Petom uzastopnom pobjedom RK Čelik ostaje u vrhu tabele Prve lige FBiH, grupa Sjever sa 15 bodova.

U narednom 7. kolu rukometaši Čelika gostuju u Visokom kod Bosne 2.