FOTO: Nesretan poraz košarkašica Čelika u drugoj utakmici finala za prvaka BiH – U drugoj finalnoj utakmici za prvaka BiH u košarci za žene, danas su u Areni Zenica igrali zenički Čelik i sarajevski Play off. Pobjedu je ostvarila gostujuća ekipa Play off-a i tako povela u finalnoj seriji sa 2:0.
Rezultat: Čelik – Play off 61:62 (16:9), (12:19), (19:21), (14:13);

Početak u 17 sati. Gledalaca: oko 400; Sudije: Milan Adamović, Saša Babić i Miljan Šobot (svi iz Banja Luke, delegat Miodrag Vujović (Busovača);

Sastav ekipe Čelika, postignuti poeni, najviše skokova:
Čelik: Eni Nizamić, Nedžla Kovačević 6, Zerina Čičak, Amila Isaković, Amna Kahrić 5, Aldijana Iriškić 15, Anida Ćorović 7, Sara Heljić 16 p.+10 skokova, Amina Ćehajić, Andrijana Reljić 12 p.+10 skokova, Merjema Bučuk, Lamija Škaljo; (ŠSŠ Slobodan Kecman, pomoćnik Eldar Durmić);

Najefikasnije kod Čelika: Sara Heljić 16 p.+10 skokova, Aldijana Iriškić 15, Andrijana Reljić 12 p.+10 skokova;
Kod Play off-a najefikasnije: Anđela Delić i Nikolina Džebo po 18, te Jovana Marković 11 poena;

Do polovine prve dionice igra se koš za koš, a onda domaće prelaze u vođstvo od 9:8, koje su povećali na 16:9 na kraju ovog perioda. Drugi period Čelik postiže četiri uzastopna poena i ima najveće vođstvo na utakmici od +11 poena (20:9. Gošće su zaigrale bolje i do poluvremena je rezultat 28:28, odnosno drugu dionicu gošće su dobile sa 12:19. Treću dionicu Sarajke otvaraju sa dvije trojke Anđele Delić i u ovoj dionici imaju stalno vođstvo od 5 do 7 poena (32:39), (34:41), (36:43). U finišu treće dionice domaće dolaze na zaostatak od dva poena, 47:49, što je i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice.

Anida Ćorović je u 27.minuti dobila 4.ličnu grešku. Svoju petu ličnu Anida Ćorović je dobila u 32.minuti i Čelik je ostao bez jednog standardnog beka . U 34.minuti domaće prelaze u vođstvo od 54:52 i ovo je prvo vođstvo Čelika nakon rezultata 26:24 iz druge dionice, koje su držale sve do 4,5 sekunde do kraja utakmice. Naime, trojkom Nikoline Džebo na 4,5 sekunde do kraja, Play off je poveo sa 61:62. Čelik je imao napad i na 1,7 sekundi do kraja dva slobodna bacanja, koja je, nažalost, Nedžla Kovačević promašila i završilo je 61:62 za Play off.

Ovom pobjedom Sarajke su povele sa 2:0 u seriji, a treće utakmica na rasporedu je u subotu 20.maja u 18 sati u Sarajevu.
Play off brani titulu prvaka, dok će mlada ekipa Čelika pokušati da osujeti planove sarajevskog tima i ne dozvoli im da osvoje duplu krunu ove sezone.
Titulu prvaka Bosne i Hercegovine osvojiće ekipa koja prva dođe do tri pobjede.