Neriješeno u komšijskom derbiju  -NK ČELIK – NK TRAVNIK 1:1; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak: 14,30 sati; Vrijeme: sunčano i prohladno (+ 7*C). Sudije: Glavni  sudija Mujić Elvis (Banovići), pomoćnici, A1 Smajić Jasmin (Kalesija), A2 Čehaja Mirza (Goražde), delegat Mandić Mile (KozarskaDubica). Gledalaca oko 1.000.

Uokviru  19. kola BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su komšijski derbi domaći Čelik i ekipa NK Travnik iz istoimenog grada. Završeno je neriješenim rezultatom.

REZULTAT: ČELIK – TRAVNIK  1:1  (0:0);

Strijelci: 0:1 Kouadio u 59., 1:1 Kojić u 70.minuti;

Žuti kartoni: Hećo, Bureković, Dedić (Čelik), Kouadio, Kovač i Aleksić (Travniuk);

Čelik: Adi Adilović, Grahovac (od 72.Pezer), Džidić, Karić, Anel Dedić, Kojić, Popović Goran, Popović Marin, Bureković, Hećo, Jusić. (Trener Elvedin Beganović); Na klupi Čelika još su bili: golman Bukvić, Adilović Hanan, Heco, Imamović, Duraković i Šabanović.
Travnik: Nurković, Mornar, Kovač, Jašarević, Čurić (od 83.Hadžibulić), Zec (od 80.Nuhić), Kouadio, Jelić, Čulum, Aleksić,  Smajić (od 70.Zajmović). (Trener Darko Vojvodić);

Prije ove utakmice u Zenici, u 12 sati održani su mirni protesti „Za Čelik”, gdje se okupilo oko 5.000 Zeničana. Mirna šetnja krenula je ispred RK Bosanka u centru grada, zatim bulevarom do stadiona, gdje su ih sa terase stadiona pozdravili prvotimci Čelika i stručni štab, koji su u 14,30 sati  imali utakmicu sa komšijama iz Travnika, NK Travnik.

U 19. kolu BH Telecom Premijer lige (4.kolo drugog dijela takmičenja), u komšijskom derbiju, Čelik i Travnik odigrali su neriješeno 1:1.

Prvo poluvrijeme pružilo je dosta nezanimljivu igru i bez ozbiljnijih šansi i golova. Bilježimo pokušaje Anela Dedića u 5. i Aldina Džidića šut glavom preko gola u 18.minuti nakon kornera.
U 43.minuti Bureković je odlično ubacio sa lijeve strane, Dedić propustio loptu za Heću koji je promašio loptu iz izgledne pozicije sa 12-ak metara, malo iskosa sa desne strane.

Gosti iz Travnika dolaze u vođstvo u 59. minuti. Jelić je odlično proigrao, jednom dubinskom loptom, veoma brzog, tamnoputog Kouadia, koji je pretrčao Burekovića, izašao sam pred golmana Adija Adilovića i prizemnim udarcem u lijevi ugao savladao golmana Čelika.

Imao je Čelik priliku za izjednačenje već u 60. minuti preko Karića, ali Nurković izvrsno zaustavlja njegov udarac iz blizine.

Čelik se uspio spasiti jedan bod u 70. minuti. Na ubačenu loptu Anela Dedića iz slobodnog udarca sa oko 22 metra, malo iskosa sa desne strane, Jovo Kojić matirao je golmana Travnika Adisa Nurkovića sa peterca za 1:1, što će se ispostaviti i konačan rezultat.

Nakon izjednačenja Čelik je u potpunosti preuzeo inicijativu, zaprijetili su nakon centaršuta Burekovića, na koji je Džidić zakasnio, a potom je pokušao Hećo čiji udarac odlazi pored gola.

Pokušao je Mahir Karić u 87. minuti, ali je šutirao pored gola.

U prvoj minuti sudijske nadoknade velika šansa za Čelik. Karić je odlično uposlio Džidića, čiji udarac iz blizine brani Nurković. Završilo je 1:1 i tako se Čelik nije uspio revanširati Travničanima za poraz u prvom dijelu šampionata u Travniku (2:3).

U narednom 20.kolu prvenstva Čelik gostuje kod ekipe Sarajeva, a Travnik je domaćin Rudaru iz Prijedora.