Dva poraza Čelikovih omladinaca

Dva poraza  Čelikovih omladinaca na Kamberovićima – 16. kolo Premijer omladinske lige BiH u nogometu. Omladinci Čelika (kadeti i juniori) danas (nedjelja) u Zenici su odigrali utakmice iz 16.kola (prvo kolo proljetnog dijela prvenstva) Premijer omladinske lige BiH protiv vršnjaka FK Sloboda iz Tuzle. Nažalost, obje selekcije Čelika zabilježile su poraze.

Rezultati: KADETI: NK ČELIK – FK SLOBODA 0:3,

JUNIORI: NK ČELIK – FK SLOBODA 1:2

Izvještaj KADETI : NK ČELIK – FK SLOBODA

U utakmici iz 16. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2015/2016, danas u 13  sati, igrali su kadeti NKČelik i njihovi vršnjaci iz FK Sloboda (Tuzla).

Rezultat: Čelik –Sloboda 0:3 (0:2);

Strijelci za kadete  Slobode bili su: Dino Hodžić (2x) i Alen Kurtalić.

Sastav kadeta Čelika: Tarik Zilić, Kenan Bašić, Dado Dedić, Ajdin Šušić, Mahmut Mujak, Kerim Durmić, Enio Zilić, Mateo Domnik, Harun Ibraković, Marin Milanović, Gabrijel Popović.  (Trener Pavle Skočibušić); Nastupili su i rezervni igrači: Adnan Čerimić, Selim Žuna, Edvin Zolić, Eldar Sivac, Mirza Bradarić.

Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom podlogom. Utakmica je odigrana pred oko 100-tinjak gledalaca, po oblačnom vremenu (+13*C). Sudije: Kaljanac Haris, A1 Šehović Admir, A2 Milić Dženan (svi iz Sarajeva, delegat Ćupina Samir (Sarajevo).

Zaslužena pobjeda favorizovanih gostiju, kadeta Slobode, koji su stvorili više prilika i imali terensku nadmoć u većem dijelu utakmice. Jesenas u Tuzli rezultat je bio 2:2.

Kadeti Čelika, nakon 16 odigranih kola, imaju tri pobjede, sedam remija, te šest poraza, 16 bodova.

Izvještaj JUNIORI: NK ČELIK – FK SLOBODA

Juniori Čelika, također, su danas u 15 sati, igrali utakmicu iz 16. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2015/2016, protiv ekipe FK Sloboda iz Tuzle.

Rezultat: Čelik – Sloboda 1:2  (1:0)

Strijelci: Kenan Heco za Čelik u 5.minuti, a Amar Suljić (2x) za Slobodu u drugom pluvremenu.

Sastav juniora Čelika: Nezir Kutić, Imran Sarajlić (od 85.Kenan Terzić), Mahir Mehić, Kenan Heco, Amir Sinanović (od 77.Mirza Muharemović), Anes Čolić, Amar Šišić (od 70.Anel Lemeš), Tarik Adilović, Benjamin Sagdati, Nermin Duraković, Mirza Šabić.  (Trener Sabahudin Bujak);

I ova utakmica se igrala u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom podlogom. Utakmica je odigrana pred oko 80-ak gledalaca, po oblačnom (+12*C). Sudije: Admir Šehović, A1 Haris Kaljanac, A2 Dženan Milić (svi iz Sarajeva), delegat Samir Ćupina (Sarajevo).

Domaći su poveli u 5.minuti preko Kenana Hece, koji je juče bio na klupi seniorskog sastava Čelika na utakmici protiv Travnika. U drugom poluvremenu gosti postižu dva gola preko Amara Suljića za pobjedu od 2:1 u Zenici. Jesenas u Tuzli, takođe, pobjedila je Sloboda sa 2:1.

U proteklih 16 odigranih kola juniori Čelika zabilježili su šest pobjeda, dva  remija i osam poraza, 20 bodova.

U narednom 17.kolu omladinci Čelika idu u goste Olimpicu u Sarajevo.