FOTO: Goran Trkulja prvak ŠK Napredak za 2018.godinu – U prostorijama ŠK „Napredak“, koja se nalazi u Hrvatskom domu „Kralj Tomislav“ u Zenici, Šahovski klub „Napredak“ Zenica organizovao je prvenstvo kluba ŠK „Napredak“ za 2018.godinu, koje se igralo od 16.7. do 31.7.2018.godine.

Prvo mjesto osvojio je Internacionalni majstor Goran Trkulja sa 7,5 poena i bez poraza, drugi je bio Darko Popović sa 6,5, a treći FM Harun Pašalić, takođe, sa 6,5 poena, ali sa nešto slabijim dodatnim kriterijima.

Učešće u finalu kluba je uzelo šest prvoplasiranih igrača od prošle godine na prvenstvu kluba, te četiri nova igrača po dodatnim kriterijima. Tako na prvenstvu su učestvovali: FM Harun Pašalić, IM Goran Trkulja, FM Enver Muratović, Darko Popović, Bernardina Hadžiselimović, Davor Trogrančić, Mladen Šain, Dino Dauldži, Vinko Mijatović i Slavko Miljak. Prosječan rejting turnira bio je 1766. Tempo igre bio je 90 minuta po igraču + dodatak po potezu od 30 sekundi.

Glavni sudija bio je KA Darko Jozić, a pomoćni sudija KA Slavko Miljak.

Nagradni fond turnira iznosio je 500,00 KM raspoređen u pet nagrada. Direktor turnira bio je Darko Popović, predsjednik kluba.

Inače, IM Goran Trkulja je nekoliko godina uzastopno prvak ŠK Napredak Zenica.